asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Srbskí basketbaloví fanúšikovia svojrázne si uctili pamiatku Alexandrovcov: „Nech si pieseň tohto 20-tisícového zboru vyslyšia na nebesiach“

 Aktuality

Dosť netradične privítali v Belehrade basketbaloví fanúšikovia srbskej Crvenej hviezdy hráčov a fanúšikov moskovského klubu CSKA pred stretnutím Európskej ligy. Takmer celý štadión... spieval.

02 Január
2017 19:31:09

 

 Foto: Screenshot YouTube

Takto si nielen privítali starých kamarátov – súperov z Ruska, ale aj uctili si pamiatku Alexandrovcov, ktorí zahynuli počas leteckej katastrofy. Na tribúnach rozostreli obrovský plagát: „Nech si pieseň tohto 20-tisícového zboru vyslyšia na nebesiach“.

Športoví analytici poukazujú na to, že toto stretnutie basketbalovej Euroligy 29. decembra medzi Crvenou hviezdou a CSKA by malo byť obyčajným radovým zápasom, ale premenilo sa na zaujímavú historickú epizódu. Niektorí srbskí novinári ju označili za „najkrajšiu udalosť odchádzajúceho roka“.

„Rusov vo vzťahu k nám môžeme popísať jediným jednoduchým slovom – bratia. Máme spoločnú vieru, spoločného ducha, podobný spôsob života. Veľmi dobre si rozumieme a rozprávame sa podobnými rečami. Politika nemôže „zrušiť“ tento fakt, pretože sme bratia. Preto tragédia Ruska sa stala aj našou tragédiou,“ povedal v rozhovore pre Russia today športový riaditeľ Crvenej hviezdy Igor Vuičin.

„Každá tragédia je strašná, ale keď v leteckej katastrofe zahynul celý ruský súbor, berieme si to ako niečo osobné. Je zvykom tlieskať zosnulým umelcom na pohrebe, ale my sme sa rozhodli odprevadiť ich na poslednú cestu peknou piesňou. My im spievame na zemi a oni spievajú v nebesiach,“ zdôraznil v rozhovore pre Russia today srbský fanúšik Boban Postolov.

Tisíce srbských fanúšikov si zaspievali srbskú ľudovú pesničku „Tamo daleko“, ktorá sa stala populárnou počas prvej svetovej vojny.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

95 %
(20 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1734x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius
,