asfasdf ×

NázorObčana.sk

Generál Mahmud el-Fureyhat: Jordánsko bojuje výlučne proti Islamskému štátu a nie proti prezidentovi Bašarovi Asadovi“

 Aktuality

Náčelník Spoločného štábu Ozbrojených síl Jordánska generál Mahmud el-Fureyhat pre média priznal, že postoj voči sýrskemu prezidentovi Bašarovi Asadovi a Sýrskej arabskej armáde je predmetom ťažkých sporov v arabskej komunite.

03 Január
2017 20:48:40

 

Foto: Facebook

V rozhovore pre BBC generál Mahmud el-Fureyhat vysvetlil postoj Jordánska a prízvukoval: „Od samotného začiatku sýrskeho konfliktu však Jordánsko nevystupovalo rezolútne proti prezidentovi Bašarovi Asadovi, pokračujú kontakty s Damaskom vrátane diplomatických, hranice zostávali otvorené.“

Podčiarkol, že v súčasnosti však prechody cez jordánsko-sýrsku hranicu zostanú zatvorené dovtedy, kým vládne vojska nezačnú kontrolovať všetky pohraničné územia na jordánsko-sýrskej hranici, hlavne v provincii Deraa, a kým vláda nebude kontrolovať diaľnicu na Damask a zabráni útokom teroristov.

Damask viac razy obvinil Jordánsko v tom, že podporuje ozbrojené jednotky, ktoré bojujú proti Bašarovi Asadovi. Jordánsko to popiera. Generál Mahmud el-Fureyhat vysvetlil aktivity jordánskej armády na sýrsko-jordánskych hraniciach tým, že práve tam chýbajú sýrske vládne jednotky, ktoré by mali zabezpečovať kontrolu a poriadok. A práve preto jordánske jednotky zabezpečujú bezpečnosť na obidvoch stranách hranice. 

Podčiarkol, že Jordánsko bojuje výlučne proti Islamskému štátu a nie proti Bašarovi Asadovi. Vysvetlil, že ozbrojenci skupiny Jaish al-Ashair, ktorí sa zúčastňujú na výcviku na území Jordánskeho kráľovstva, nikdy nebudú bojovať proti Damasku, ale zúčastnia sa na bojoch proti Islamskému štátu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 457x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 528x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,