asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka v akcii: pohrozila Snemovne lordov rozpustením, ak tá bude „zavádzať“ pri realizácii Brexitu

 Aktuality

Vo Veľkej Británii narastá napätie v súvislosti s realizáciou Brexitu. Vláda stále musí bojovať s rôznymi prekážkami a snaží sa presadzovať svoj scenár odvolávajúc sa na výsledky referenda o výstupe z EÚ a vôľu ľudu.

03 Január
2017 20:49:53

 

Foto: Facebook

Proti Brexitu je väčšina Snemovne lordov. Je to dosť ťažká prekážka a preto mnohí ministri vyzvali premiérku Theresu Mayovú, aby pritvrdila. Navrhli, aby premiérka zakročila proti Snemovne lordov, ak tá predsa odmietne podporiť Brexit a bude brániť odchodu Veľkej Británii z Európskej únie.

Britská premiérka Theresa Mayová je naladená dosť rozhodne a varovala, že v prípade, pokiaľ Snemovňa lordov bude stáť Brexitu v ceste, môže použiť „zbrane ťažkého kalibru“: je ochotná zájsť až tak ďaleko v boji proti Snemovne lordov, že to navrhne novú reformu, ktorá eliminuje moc Snemovne lordov alebo dokonca ju vôbec zruší...  

Premiérka bojuje aj na inom fronte – ekonomickom. Mieni využiť Brexit na zamedzenie prístupu k sociálnym príspevkom pre občanov Európskej únie, ktorí žijú a pracujú na britských ostrovoch. Tento plán môže skomplikovať životy viac ako 300 tisícom prisťahovalcov, ktorí žijú na ostrovoch a poberajú popri zamestnaní niektoré sociálne príspevky.

Čo mieni urobiť britská premiérka? Theresa Mayová plánuje zrušiť pre prisťahovalcov z EÚ  možnosť požiadať vo Veľkej Británii o príspevky. Tento návrh chce zaradiť do programu rokovaní s Bruselom.

Zatiaľ nie je jasné, aké bude hraničné obdobie, po ktorom sa budú prisťahovalci z EÚ deliť na starých a nových: či pôjde o dátum referenda alebo dátum aplikovania článku 50 a pod.  Dokonca sa môže stať, že do kategórie „nových prisťahovalcov” môžu zaradiť aj tých, ktorí ešte neprežili na ostrovoch viac ako päť rokov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 380x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 630x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 914x 👤eugenius
,