asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francúzska televízna stanica TF1: Putin nie je hrozbou pre Francúzsko – je to pragmatik, schopný robiť kompromisy

 Aktuality

„Paríž sa nemusí obávať Vladimíra Putina, pretože ruský prezident je pragmatik, schopný robiť kompromisy,“ domnieva sa redaktorka francúzskej televíznej stanice TF1 Patricia Allémoniéreová, ktorá to povedala v rozhovore so svojimi kolegami.

04 Január
2017 19:06:00

 

Foto: TF1

Je presvedčená, že stabilita vo svete bude závisieť od toho, ako sa dokážu dohodnúť Vladimír Putin a Donald Trump. Moderátor relácie /túto reláciu si môžete pozrieť tu: 

http://www.lci.fr/international/jt-13h-vladimir-poutine-est-il-devenu-le-maitre-du-monde-2019477.html/ pripomenul, že Obama „vyhodil 35 ruských agentov a Vladimír Putin označil toto konanie amerického prezidenta ako agresiu“. Prízvukoval, že Vladimír Putin dnes kontroluje situáciu v Sýrii prostredníctvom dohody o prímerí a vyjadruje názor, že Putin ovplyvnil prehru Hillary Clintonovej. „Nadobúdame dojem, že Putin je dnes „vládcom sveta,“ prízvukuje a žiada, aby Patricia Allémoniéreová okomentovala dianie vo svete.

Francúzska novinárka potvrdzuje: „V niektorom zmysle Putin je „vládcom sveta“ a to aj z toho dôvodu, že na túto úlohu nie je vhodnejší kandidát. Európa je rozdelená a oslabená, a čo sa týka USA, Barackovi Obamovi sa končí termín a posledný krok, ktorý urobil, Donald Trump môže o 3 týždni zmeniť. Vladimír Putin je to ešte aj osobnosť, rozhodný muž, neváha používať silu – keď sa nedarí dosiahnuť niečo diplomatickými metódami, používa zbrane. Tak to urobil na Kryme, na Ukrajine a v Sýrii. Navyše ho podporuje celý národ, jeho rating je  84%. Okrem iného, už viac rokov rieši tú istú otázku – chce, aby Rusko obsadilo miesto v centre medzinárodnej arény. A to sa aj stalo,“ zdôraznila.

Moderátor sa pýta: „Je v tom nejaké nebezpečenstvo pre nás?“

Patricia Allémoniéreová odpovedá: „Nemyslím si tak. Vladimír Putin je pragmatik, schopný robiť kompromisy. „Neznámym“ a pritom dôležitým hráčom zostáva Donald Trump. Od toho, či sa títo dvaja dokážu dohodnúť alebo ich „medové týždne“ budú iba krátke, závisí stabilita celého sveta,“ podčiarkla v závere svojho komentáru francúzska novinárka Patricia Allémoniéreová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 459x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,