asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francúzska televízna stanica TF1: Putin nie je hrozbou pre Francúzsko – je to pragmatik, schopný robiť kompromisy

 Aktuality

„Paríž sa nemusí obávať Vladimíra Putina, pretože ruský prezident je pragmatik, schopný robiť kompromisy,“ domnieva sa redaktorka francúzskej televíznej stanice TF1 Patricia Allémoniéreová, ktorá to povedala v rozhovore so svojimi kolegami.

04 Január
2017 19:06:00

 

Foto: TF1

Je presvedčená, že stabilita vo svete bude závisieť od toho, ako sa dokážu dohodnúť Vladimír Putin a Donald Trump. Moderátor relácie /túto reláciu si môžete pozrieť tu: 

http://www.lci.fr/international/jt-13h-vladimir-poutine-est-il-devenu-le-maitre-du-monde-2019477.html/ pripomenul, že Obama „vyhodil 35 ruských agentov a Vladimír Putin označil toto konanie amerického prezidenta ako agresiu“. Prízvukoval, že Vladimír Putin dnes kontroluje situáciu v Sýrii prostredníctvom dohody o prímerí a vyjadruje názor, že Putin ovplyvnil prehru Hillary Clintonovej. „Nadobúdame dojem, že Putin je dnes „vládcom sveta,“ prízvukuje a žiada, aby Patricia Allémoniéreová okomentovala dianie vo svete.

Francúzska novinárka potvrdzuje: „V niektorom zmysle Putin je „vládcom sveta“ a to aj z toho dôvodu, že na túto úlohu nie je vhodnejší kandidát. Európa je rozdelená a oslabená, a čo sa týka USA, Barackovi Obamovi sa končí termín a posledný krok, ktorý urobil, Donald Trump môže o 3 týždni zmeniť. Vladimír Putin je to ešte aj osobnosť, rozhodný muž, neváha používať silu – keď sa nedarí dosiahnuť niečo diplomatickými metódami, používa zbrane. Tak to urobil na Kryme, na Ukrajine a v Sýrii. Navyše ho podporuje celý národ, jeho rating je  84%. Okrem iného, už viac rokov rieši tú istú otázku – chce, aby Rusko obsadilo miesto v centre medzinárodnej arény. A to sa aj stalo,“ zdôraznila.

Moderátor sa pýta: „Je v tom nejaké nebezpečenstvo pre nás?“

Patricia Allémoniéreová odpovedá: „Nemyslím si tak. Vladimír Putin je pragmatik, schopný robiť kompromisy. „Neznámym“ a pritom dôležitým hráčom zostáva Donald Trump. Od toho, či sa títo dvaja dokážu dohodnúť alebo ich „medové týždne“ budú iba krátke, závisí stabilita celého sveta,“ podčiarkla v závere svojho komentáru francúzska novinárka Patricia Allémoniéreová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,