asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Česku môžete pokojne hádzať vajcia do prezidenta: súd rozhodol, že „vaječný útok“ na Zemana nebol trestným činom, ale iba priestupkom

 Aktuality

Po vyše dvoch rokoch pražský súd rozhodol konečne vo veci „vajíčkového útoku“ na prezidenta Miloša Zemana, ku ktorému došlo na pražskom Hrade ešte 17. novembra 2014. Verdikt súdu znel: útočník spáchal iba priestupok.

05 Január
2017 21:51:04

 

Foto: Facebook

Obvodný súd pre Prahu 2 o tom rozhodol 2. januára. Ešte predtým, 22. decembra 2016 Obvodný súd pre Prahu 2, podľa justičnej databázy Infosoud, rozhodol svojim uznesením o „postúpení veci inému orgánu“, teda do priestupkového konania. Mužovi obvinenému z výtržníctva hrozili až dva roky väzenia. Teraz však môže spávať pokojne: jeho „vajíčkový útok“ označili iba za priestupok. Rozhodnutie však zatiaľ nie je právoplatné a je možné proti nemu podať do troch dní sťažnosť.

České média pripomenuli, že pred 2 rokmi tento incident bol vyhodnotený ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Radnica Prahy 2 teda dospela k rozhodnutiu, že hádzanie vajec a ďalších predmetov na českého prezidenta Zemana nebolo priestupkom a preto ľudí, ktorí vajcia hádzali, nepotrestala. Polícia celú situáciu vyhodnotila tak, že daný incident nebol trestným činom.

Na podnet mestskej časti Praha 2 však magistrát celú vec prehodnotil a odovzdal ju polícii, ktorá následne obvinila dvoch mužov z výtržníctva. Vlani zasa došlo k menšiemu obratu: polícia v lete zastavila stíhanie jedného z mužov a u druhého neskôr navrhla obžalobu. Prokurátor muža obžaloval vlani v októbri. Za čin mu hrozil trest odňatia slobody na dva roky. Už nehrozí. Takže v Česku môžu aj naďalej pokojne hádzať vajíčka do prezidenta?..

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 496x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1397x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1077x 👤eugenius
,