asfasdf ×

NázorObčana.sk

Radnica Madridu na boj proti diviakom privolala... lukostrelcov

 Aktuality

Radnica Madridu začala ďalšiu etapu boja proti diviakom, ktoré sa neuveriteľne premnožili v okolí mesta. Vedenie mesta mieni zlikvidovať časť diviakov a za týmto účelom, ako uvádza denník The Local, privolala... lukostrelcov.

05 Január
2017 21:53:07

 

Foto: Screenshot The Local

Kým pre mnohých obyvateľov Európskej únie podobná metóda môže sa zdať tak trochu „stredovekou“, Španieli to považujú za najlepšie východisko. Vedenie mesta vysvetlilo, že lukostrelcov privolali práve preto, aby poľovníci nestrašili tunajšie obyvateľstvo hlučnou paľbou. Zástupcovia radnice pripomenuli, že táto metóda je dostatočne efektívna, veď v priebehu posledných 5 rokoch práve tento spôsob už viac razy využívali na zníženie populácie diviakov v okolí Madridu.

Miestne média poukazujú na to, že „korekciou divokých sviní, ktoré prejavujú nadmierny záujem o život vo veľkom rušnom meste“ sa zaoberajú poľovníci – dobrovoľníci, ktorí pracujú v parkoch a na golfových ihriskách ako v okolí Madridu, tak aj v samotnom meste. Nadmierne rozmnožené diviaky zapríčinili veľké ekonomické straty tunajším poľnohospodárom a pestovateľom. Navyše stále častejšie zapríčiňujú nehody na španielskych cestách. Iba v okolí Madridu diviaky vlani zapríčinili 146 dopravných nehôd.

Tunajší ochranári uvádzajú, že v priebehu posledných rokov počet diviakov v okolí Madridu sa zvýšil zo 25 – 35 tisíc na 30 – 40 tisíc kusov. Niektorí ochrancovia zvierat protestujú proti podobnému, podľa nich, nehumánnemu spôsobu odstrelu diviakov. Tvrdia, že nepresná strela môže zapríčiniť bolestivú smrť zvieraťa. Poľovníci oponujú, že sa to môže stať aj pri použití bežných poľovníckych pušiek. Prízvukujú, že lukostrelci, ktorí sa zaoberajú likvidáciou diviakov, triafajú veľmi presne a že sú to skutoční profesionáli.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,