asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Wall Street Journal: USA neprezradia všetky tajomstva Vladimíra Putina – obávajú sa následkov

 Aktuality

„Od správy CIA ohľadom „ruských kybernetických útokov“ netreba očakávať žiadne prekvapenia. Americké vedenie sa obáva príliš tlačiť na Kremeľ,“ domnieva sa komentátor amerického denníku The Wall Street Journal Holman W. Jenkins.

06 Január
2017 19:58:20

 

Foto:  Screenshot The Wall Street Journal

„Americké vedenie sa obáva, že bude nasledovať pomsta Moskvy alebo ešte niečo horšie, ak namiesto Vladimíra Putina príde „neznáme zlo“... Správa amerických tajných služieb o údajnom vplyve Moskvy na americké voľby sotva splní všetky veľké nádeje. Mnohí by chceli, aby Obama sa pomstil za hakerské útoky a prezradil podrobnosti o tajnom bohatstve Vladimíra Putina, ktoré hodnotia na 160 miliárd dolárov. Avšak budú rozčarovaní, pretože podobná informácia jednoducho neexistuje,“ ubezpečuje denník.

„Teoreticky idea oslabiť Putina za pomoci odhalení jeho tajomstiev vyzerá dobre. Avšak po tom, ako ministerstvo financií USA uvalilo sankcie na „osobnú banku“ ruského prezidenta, Washington už neoznámil nič také, čo by sa nedalo nájsť v Google. Druhý problém spočíva v tom, že Putin ozaj takmer nič nemá. V posledných štádiách ruskej kleptokratie mu postačí iba ukázať na tu alebo inú vec, aby potom ju mal,“ tvrdí Holman W. Jenkins.

Je však presvedčený, že CIA má citlivé informácie o ruskom prezidentovi – prinajmenšom z obdobia začiatku jeho politickej kariéry v Petrohrade. Pripomína prípad Litvinenka a naznačuje, že mohli byť aj iné epizódy, ktoré mohla prezradiť americká rozviedka. Avšak to nerobí. „Všetci sa obávajú pomsty Moskvy alebo toho, že namiesto Putina príde „neznáme zlo“,“ vysvetľuje americký novinár.

Dúfa, že Trump bude úspešnejší ako Obama a urobí tak, že „už pred voľbami v r. 2018 Putin nebude „medzinárodným problémom“ a nová administrácia Bieleho domu sa potom môže sústrediť na vnútorných reformách a problémoch EÚ, ktoré sa v tomto roku určite prejavia. Americký novinár sa však obáva, že táto pauza bude iba dočasná. „Putin, ktorý nepočíta s mierovým odchodom z funkcie a pretože ruská spoločnosť a hospodárstvo krachujú v najbližších 10 rokoch určite sa stane prekliatím pre celý svet a pre Rusko,“ uzatvára svoj komentár v americkom denníku The Wall Street Journal novinár Holman W. Jenkins.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 461x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,