asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Wall Street Journal: USA neprezradia všetky tajomstva Vladimíra Putina – obávajú sa následkov

 Aktuality

„Od správy CIA ohľadom „ruských kybernetických útokov“ netreba očakávať žiadne prekvapenia. Americké vedenie sa obáva príliš tlačiť na Kremeľ,“ domnieva sa komentátor amerického denníku The Wall Street Journal Holman W. Jenkins.

06 Január
2017 19:58:20

 

Foto:  Screenshot The Wall Street Journal

„Americké vedenie sa obáva, že bude nasledovať pomsta Moskvy alebo ešte niečo horšie, ak namiesto Vladimíra Putina príde „neznáme zlo“... Správa amerických tajných služieb o údajnom vplyve Moskvy na americké voľby sotva splní všetky veľké nádeje. Mnohí by chceli, aby Obama sa pomstil za hakerské útoky a prezradil podrobnosti o tajnom bohatstve Vladimíra Putina, ktoré hodnotia na 160 miliárd dolárov. Avšak budú rozčarovaní, pretože podobná informácia jednoducho neexistuje,“ ubezpečuje denník.

„Teoreticky idea oslabiť Putina za pomoci odhalení jeho tajomstiev vyzerá dobre. Avšak po tom, ako ministerstvo financií USA uvalilo sankcie na „osobnú banku“ ruského prezidenta, Washington už neoznámil nič také, čo by sa nedalo nájsť v Google. Druhý problém spočíva v tom, že Putin ozaj takmer nič nemá. V posledných štádiách ruskej kleptokratie mu postačí iba ukázať na tu alebo inú vec, aby potom ju mal,“ tvrdí Holman W. Jenkins.

Je však presvedčený, že CIA má citlivé informácie o ruskom prezidentovi – prinajmenšom z obdobia začiatku jeho politickej kariéry v Petrohrade. Pripomína prípad Litvinenka a naznačuje, že mohli byť aj iné epizódy, ktoré mohla prezradiť americká rozviedka. Avšak to nerobí. „Všetci sa obávajú pomsty Moskvy alebo toho, že namiesto Putina príde „neznáme zlo“,“ vysvetľuje americký novinár.

Dúfa, že Trump bude úspešnejší ako Obama a urobí tak, že „už pred voľbami v r. 2018 Putin nebude „medzinárodným problémom“ a nová administrácia Bieleho domu sa potom môže sústrediť na vnútorných reformách a problémoch EÚ, ktoré sa v tomto roku určite prejavia. Americký novinár sa však obáva, že táto pauza bude iba dočasná. „Putin, ktorý nepočíta s mierovým odchodom z funkcie a pretože ruská spoločnosť a hospodárstvo krachujú v najbližších 10 rokoch určite sa stane prekliatím pre celý svet a pre Rusko,“ uzatvára svoj komentár v americkom denníku The Wall Street Journal novinár Holman W. Jenkins.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1159x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1692x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1424x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,