asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Prečo sa vytvorila a široká protitrumpová opozícia v USA a vo svete a akú úlohu má v tejto hre americký prezident

 Aktuality

Je jasné, že experiment s prvým nebielym prezidentom USA zjavne skrachoval. Obama už nič nerieši, odchádza s hlučnými škandálmi snažiac sa podložiť čo najviac mín pre svojho nástupcu. Proti Trumpovi sa zbrojí široká opozícia doma a vo svete...

07 Január
2017 18:56:50

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Čo to čítaš? Rozhovor zakladateľa WikiLeaksu Juliana Assangeho na  ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne? Povedal niečo nové a zaujímavé?

To si píš. Zakladateľ serveru „uniknutých informácií“, samozrejme, zasa porozprával pozoruhodné veci. Niečo zasa „uniklo“... Venoval sa americkým prezidentským voľbám a údajným hakerským útokom Ruska. Povedal 3 zaujímavé veci. Po prvé. Nemyslí si, že im zverejnené údaje o mailoch Clintonovej a demokratickej strany prezradilo práve Rusko. Myslí si, že „únik informácií“ bol inde. Po druhé. Tvrdí, že všetky údaje sú pravdivé a Clintonová neprehrala preto, že tieto informácie zverejnili, ale preto, že ona sama a jej spojenci skutočne hovorili a písali to, čo bolo zverejnené. A tým sama seba poškodila. A po tretie, súčasná „vlna“ ohľadom potenciálnej „ruskej stopy“ je to iba snaha delegitimovať Trumpa, donútiť ho robiť iba to, čo chce americká elita – donútiť ho podrobiť sa jej, ako sa jej podrobil Obama.

Tak potom nepovedal nič nové. Jej to aj tak jasné. Smiešnym výhovorkám, že zverejnením nejakých „tajných informácií“ o Clintonovej Rusi ovplyvnili výsledky amerických volieb môže uveriť iba školák a nie seriózny mysliaci človek. Ale čo by sme chceli? Aj americká, aj európska propaganda prevažne sa orientuje na debilov – elita si stále myslí, že bežní smrteľníci sú kreténi, musia veriť každej somarine, ktorú im naservírujú, a musia bezpodmienečne poslúchať a šliapať tam, kam ukáže elita. Skrátka potrebujú stádo. A keď niekto nechce byť baranom alebo ovcou, chcú ho zlikvidovať.

Možno si to trochu prehnal, ale v podstate máš pravdu. Pozri sa, ako sa to priostrilo v Spojených štátoch. Trump nevyhovuje demokratickej elite a značnej časti republikánskej elity a hneď proti nemu vyliezla zo zákopov zjednotená opozícia! Sleduješ to? Čítal som takzvané „prieskumy verejnej mienky“: Američanom snažia sa napchať do hláv kaleráby a presvedčujú ich, že viac ako polovica obyvateľstva USA nedôveruje novému prezidentovi.

Čuduješ sa? Ako najlepšie zdiskreditovať politika? Presvedčiť masy, že mu ľudia nedôverujú, že je neschopný, že nedokáže dobre riadiť štát a pod. Akurát je tu otázka: čo je prednejšie pre túto novú opozíciu – prekaziť Trumpovi v budovaní dobrých vzťahov s Ruskom alebo nedovoliť mu realizovať  jeho program ekonomických, politických, sociálnych, ekologických a iných reforiem. A preto ako dôkaz jeho „neschopnosti a nepatriotičnosti“ využívajú údajných ruských hakerov a iné somariny.

Ale veď ani Rusi nie sú somári, určite bezvýhradne neveria tomu, že Trump je „proruský“ prezident. Čítal som veľa komentárov v ruských médiách a na sociálnych sieťach, ale nikde nenašiel som názor, že Trump je bezpochyby lepší pre Rusko ako Clintonová. Väčšina to spája s tým, že je to síce väčšia šanca pre Rusko a možnosť vybudovať lepšie vzťahy s USA, ale všetci zároveň dodávajú, že je to iba šanca, ale nie je istota, že tak dobre to aj dopadne.

Samozrejme, všetci vedia, že predvolebné sľuby politikov sa odlišujú od ich konania, keď sa dostanú do funkcie. Preto aj Trump neskôr môže byť pre Rusov horší ako Obama. Všetci hovoria o šanci, ale to neznamená, že Trump je nejaký „rusofil“...   

Pamätám si komentár v jedných ruských novinách akurát tesne pred začiatkom amerických volieb. Autor článku prekvapivo tvrdil, že Clintonová by bola „vhodnejším pre Rusko americkým prezidentom“. Argumentoval to tým, že by pokračovala v Obamovej politike a ešte viac by oslabila USA a potom Rusku by bolo ľahšie rokovať s Amerikou a diktovať svoje podmienky. Novinár to argumentoval tým, že s Trumpom Moskva musí sa dohodnúť už teraz, keď sú Spojené štáty ešte v celkom dobrej kondícii. Takže tie rokovania budú ťažšie...

Potom to znamená, že súčasná protitrumpova opozícia doma, v Spojených štátoch, môže skôr poškodiť záujmy samotných USA, ako im pomôcť? Je to celkom možné.

Samozrejme, je to všetko oveľa zložitejšie, ale mám taký dojem, že Američania sami seba tlačia na okraj priepasti a stále si myslia, že hádkami a silou dá sa vyriešiť všetko. Inak sa správať nenaučili. Vlastne čo by sme chceli od krajiny, ktorá historicky vznikla na základe „pravdy kolta a doláru“ – iné „náboženstva“ väčšina Američanov neuznáva a ani nepozná.

Stále nechápem, prečo značná časť americkej elity sa tak obáva Trumpa. Hádam si ozaj nemyslia, že sa bude správať ako „proruský agent“? Je to predsa americký prezident, nacionalista, ktorý prisľúbil, že urobí Ameriku silnejšiu. Iba naivné decko si môže myslieť, že radikálne zmení americkú vnútornú a dupľom zahraničnú politiku. Kozmetické zmeny nič neriešia – dupľom vo vzťahoch s Ruskom. Tak potom, čoho sa obáva tá nešťastná opozícia – ako v USA, tak aj v Európe?

To neviem. Tiež si myslím, že v každom prípade žiadne veľké zmeny v politike USA nenastanú a potom tento hluk a smrad beriem iba ako vnútrostranícky, vnútroštátny boj v samotných Spojených štátoch a údajní ruskí hakeri, Putin a iné nezmysly je to iba zámienka, ako bojovať proti Trumpovi a obmedziť jeho moc v USA. Nič iné mi nevychádza...

Samozrejme, je tu jedna maličkosť. Trump je predsa obchodník a rád uzatvára zmluvy, obchodné dohody, uskutočňuje transakcie. Stále sa vyhráža „obchodnou zmluvou“ s Ruskom. Je tu síce „menšie nebezpečenstvo“, že to hovorí úprimne a že z toho niečo bude. Ale zasa – nebude to nič prevratné. Možno sa dohodne s Putinom na menších kompromisoch – napríklad, o Kryme, Ukrajine, Sýrii, EÚ, Pobaltsku a pod., ale určite to nebudú nejaké prevratné zmeny, ale iba kozmetické úpravy, absolútne nevinné.

Lenže preto americké a európske elity hysterizujú, lebo nechcú žiadne – ani kozmetické zmeny vo vzťahoch s Ruskom. Potrebujú mať nepriateľa, „agresora“, zloducha a pod. Ako inak potom môžu hrabať obrovské financie, zamietať kauzy pod koberec, kradnúť a klamať? Nie je „agresor“ – nie je zámienka, výhovorka. Niet sa na koho zhodiť všetky hriechy, chyby a nedostatky. Prečo je zle? Pretože škodí nepriateľ, agresor. A keď ten nepriateľ pominie? Na povrch vyplávajú vlastné chyby, nedostatky, zločiny a krádeže. Verejnosť svoju pozornosť „prepne“ na domácich politikov, elitu, „rušňovodičov“ a zbadá, koľko chýb a zločinov robia.

Je to tak a preto americké a európske elity potrebujú nepriateľa a agresora. Chudáčik Trump ani nechápe, prečo ho bijú a prečo mu nadávajú – je iba kolieskom v tomto obrovskom mlyne, ktorý melie históriu, všetky udalosti a vlastne tvorí dejiny.    

Jaj, už sa teším, koľko hluku a smradu bude v Európe pred a po voľbách v Nemecku, Francúzsku a Holandsku v tomto roku! Trumpovi sa to ani nesnívalo... A zasa vytiahnu „ruských hakerov“, putinových špiónov, kremeľský vplyv a iné somariny. Prečo sú naše elity a média také primitívne, že nevedia vymyslieť nič iné – zaujímavejšie? Už nás tie staré kraviny nudia a chceli by sme si vypočuť aj nové „rozprávky“, ale radšej pravdu – avšak tú sa od našich elít a mainstreamu nedočkáme. Chudáčik Trump ani nevie, že musí vydržať v tejto „rozprávke“ tisíc a jednu noc a dokonca aj trochu dlhšie. Tak na jeho zdravie!..   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1171x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1628x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,