asfasdf ×

NázorObčana.sk

Savčenkovú zasa chcú poslať do väzenia – tento raz ju mienia zavrieť v rodnej vlasti, na Ukrajine

 Aktuality

Národná hrdinka Ukrajiny Nadežda Savčenková s každým dňom získava stále viac nepriateľov v rodnej krajine – na Ukrajine. A tí nepriatelia sa nachádzajú na tých najvyšších funkciách. Stále častejšie hrozia, že pošlú Savčenkovú do väzenia.

07 Január
2017 18:59:54

 

Foto: Facebook N. Sančenková

Tento raz väzením sa vyhráža dosť kompetentná organizácia – Bezpečnostná služba Ukrajiny. Tajné služby Ukrajiny jemne povedané nasrdili informácie o tom, že Nadežda Savčenková mieni zverejniť zoznam ukrajinských zajatcov, ktorý jej odovzdali hlavy Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky počas rokovaní v Minsku. Správu o tom, že Savčenková mieni zverejniť tento zoznam ako prvá zverejnila Národná služba spravodajstva Ukrajiny.

Vedenie Bezpečnostnej služby Ukrajiny zverejňovanie zoznamu ukrajinských zajatcov považuje, zdá sa, za totálnu zradu a vyhráža sa tými najtvrdšími opatreniami – až do basy. Uviedol to poradca šéfa Bezpečnostnej služby Ukrajiny Jurij Tandit. Prezradil, že aj jeho rezort má podobný zoznam, ale si neželá, aby bol zverejnený, pričom nevysvetlil, prečo by tieto informácie mali zostať tajné. Odvolal sa na nejaké nové zákony, ktoré obmedzujú zverejnenie citlivých informácií. Avšak ani tie zákony, ani to, prečo by sa tieto informácie dalo považovať za citlivé, nevysvetlil.

Na margo Sančenkovej sa však vyjadril celkom jasné: ak zoznam zverejní – hrozí jej basa! „Nemusíte pochybovať. Určite podnikneme príslušné opatrenia v rámci súčasnej legislatívy,“ hmlisto, ale pochmúrne vysvetlil Jurij Tandit v relácii ukrajinskej televíznej stanice 112 Ukrajina.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
Jarumas, 08.01.2017, 10:06:00 1 0
Ukrajine sa stratilo 50 tisíc vojakov. Nevyhlásili ich za mŕtvych, ale za zajatých. V skutočnosti sú väčšinou mŕtvy. Ak by boli mŕtvy, museli by ich rodinám platiť vdovské a sirotské. Tak radšej tvrdia, že sú nezvestní. Ak by zverejnili zoznam zajatých, museli by uznať, že zvyšní sú mŕtvy a to by bol problém.
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 645x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 768x 👤eugenius
,