asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úškrny demokracie: Obyvateľa Lotyšska, ktorý odfotil americký tank na železničnej stanici, poslali do väzenia a vyhodili zo zamestnania

 Aktuality

Bývalý minister zahraničia Lotyšska Jānis Jurkāns kritizoval príslušníkov tajných služieb Lotyšska, ktorí zatkli obyvateľa mesta Jelgava iba za to, že odfotografoval vojenskú techniku NATO, ktorú prepravovali po železnice.

08 Január
2017 18:25:11

 

Foto: Facebook

Lotyšský portál mixnews.lv cituje bývalého ministra, ktorý je presvedčený, že podobným spôsobom lotyšské tajné služby chcú ukázať, akú „aktívnu činnosť vykonávajú.“ Podčiarkol, že v rámci vlastnej propagácie podnikajú nezmyselné kroky a robia z komára somára.

„Na otvorenom plošinovom vozni Lotyšských železníc sa nachádzal tank a zamestnanec tejto spoločnosti ho odfotografoval. Je to strašný kriminál! Podľa všetkého, tohto nešťastníka – špióna poslal sem samotný Putin!“ ironizoval Jānis Jurkāns v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Batkom, keď sa zúčastnil na jej pravidelnej relácii „7 dní a nocí“.

Podčiarkol, že žiaden lotyšský zákon nezakazuje fotografovať vagóny, na ktorých sa nachádza nejaký náklad. „Fajn, keby tento človek aspoň strhol celtovinu, alebo vliezol pod ňu, alebo sa aspoň nejakým spôsobom dotkol nákladu, alebo sa snažil niečo vyhľadávať... Nič také nerobil. Tank stal na otvorenom plošinovom vozni, človek ho odfotografoval – to je všetko. A čo sa stalo? Ani v jednom lotyšskom zákone nenájdete ani najmenšiu zmienku o tom, že nemôžete fotografovať vagóny a náklad, ktorý sa na nich prepravuje – a je úplne jedno, čo prepravujú v týchto vagónoch. Je to zakázané zákonom? Nie je. Tak potom čo? Nie je to zakázané, ale tajné služby robia bublinu a snažia sa predviesť: vraj v Lotyšsku sú špióni a tajné služby ich odhalia a zadržia,“ zdôraznil bývalý lotyšský minister zahraničia.

Lotyšské média prezradili totožnosť „fotografa“. Bol to zamestnanec Lotyšských železníc /v súčasnosti už bývalý zamestnanec/ Alexander Krasnoperov. Celých 20 rokov pracoval v Lotyšských železniciach a kvôli niekoľkým fotkám ho zatkli tajné služby a navyše ho vyhodili zo zamestnania.

Novinári pripomenuli, že lotyšská Polícia bezpečnosti zatkla istého muža, totožnosť ktorého médiám neprezradila a obvinila ho zo špionáže. V rámci vyšetrovania polícia urobila 5 /!!/ domových prehliadok a pretože, podľa tajných služieb, tento človek predstavoval hrozbu pre bezpečnosť Lotyšska, na obdobie vyšetrovania ho poslali do väzby a do súdneho procesu bude väznený. Novinárom sa podarilo zistiť iba to, že „fotograf“ sa nachádza v Jelgavskej väznici, ďalšie podrobnosti im kompetentní neprezradili, odvolali sa na „citlivé informácie“.   

K prípadu sa vyjadril aj minister vnútra Lotyšska Rihards Kozlovskis, ktorý pre média uviedol, že „si nemyslí, že zatknutý zamestnanec Lotyšských železníc iba tak fotografoval techniku NATO, ale mal aj iné úmysly...“ Potvrdil, že tento „fotograf“ predstavuje nebezpečenstvo pre lotyšský štát a preto až do súdneho procesu zostane vo väzení. Novinárom dokonca prezradil „citlivú informáciu“, že bývalý zamestnanec Lotyšských železníc, podľa všetkého, zbieral špiónsku informáciu pre štát, ktorý nie je členskou krajinou EÚ... Asi nebolo ťažké odhadnúť, ktorú krajinu mal na mysli...

Niektoré lotyšské média v tejto súvislosti zdôrazňujú význam európskej a aj lotyšskej slobody a demokracie, keď človeka kvôli pár fotkám, keď fotil objekty takpovediac „vo voľnej prírode“ a neurobil nič, čo je zakázané zákonom, poslali do väzenia a vyhodili z roboty.  


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 363x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 387x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 623x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 911x 👤eugenius
,