asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francúzsky minister obrany Jean-Yves Le Drian: „Vlani vo Francúzsku odvrátili 24 tisíc hakerských útokov na obranné objekty krajiny“

 Aktuality

Kým americké tajné služby pokračujú v nafukovaní bubliny s údajnými útokmi ruských hakerov na servery Demokratickej strany a ovplyvňovaním výsledkov volieb v USA, vo Francúzsku dali najavo, že sú to všetko detské hry.

09 Január
2017 19:59:17

 

Foto: Facebook

Čo je tam nejakých pár útokov hakerov? Francúzsky minister obrany Jean-Yves Le Drian vyhlásil, že vlani vo Francúzsku odvrátili 24 tisíc hakerských útokov na obranné objekty krajiny. Tak to už je celkom pekné číslo. Minister podčiarkol, že počet útokov hakerov bol, samozrejme, oveľa vyšší, ale spomenul iba útoky na vojenské a obranné objekty. Ale aj v tomto prípade je to vyrážajúci dych počet – 24 tisíc útokov v priebehu iba jedného roka!

Jean-Yves Le Drian pre média prezradil, že počet kybernetických útokov sa každý rok zdvojnásobuje a vyjadril obavy, že v tomto roku hakeri si môžu „zatočiť“ aj s francúzskymi prezidentskými voľbami. Podčiarkol, že navrhol zmeny celého systému zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti krajiny a varoval, že bolo by naivné očakávať, že Francúzsko je lepšie zabezpečené proti kybernetickým útokom, ako USA, a že žiadne nebezpečenstvo mu nehrozí. Prezradil, že kybernetické útoky sa znásobujú v posledných troch rokoch a predstavujú serióznu hrozbu pre infraštruktúru krajiny.

V rozhovore pre denník Le Journal du Dimanche minister Jean-Yves Le Drian podčiarkol, že francúzskym expertom sa podarilo odvrátiť tisíce kybernetických útokov nasmerovaných  zo zahraničia vrátane napadnutia francúzskeho systému riadenia bezpilotných lietadiel. 

Britské BBC v tejto súvislosti pripomenulo, že niektoré útoky hakerov vo Francúzsku mali vážne následky. Napríklad, v apríli 2015 v následku mohutného útoku hakerov na francúzsku medzinárodnú televíznu stanic TV5 Monde na niekoľko hodín bol prerušený priamy prenos tohto televízneho kanálu. Aj keď sa k tomuto útoku prihlásila teroristická skupina Kyber Halifat spojená s Islamským štátom, niektorí francúzski a zahraniční experti, politici a média za vinníkov tohto útoku označili... ruských hakerov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 393x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 919x 👤eugenius
,