asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka odmietla obvinenia, že Veľká Británia nemá jasnú predstavu, ako sa má realizovať Brexit

 Aktuality

Britská premiérka v súvislosti s realizáciou Brexitu čelí útokom z rôznych strán – doma a v zahraničí. Najnovšie ju obvinil bývalý kolega, ktorý tvrdí, že britská vláda nemá jasnú predstavu, ako sa má realizovať Brexit. Premiérka tvrdí, že má.

09 Január
2017 20:00:59

 

Foto: Facebook

Podčiarkla, že súčasná vláda má absolútne jasnú predstavu o tom, ako má rokovať s vedením Európskej únie o východe Británie z únie. Prízvukovala, že sa snaží nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obidvom stranám, čo by umožnilo Veľkej Británii zachovať kontrolu nad migračnými procesmi a zároveň zachovať aj tesné vzájomne výhodné ekonomické vzťahy s členskými krajinami Európskej únie.

Reagovala tak na výroky bývalého zástupcu Spojeného kráľovstva v Európskej únii Ivana Rogersa, ktorého minulý týždeň „poslala do dôchodku“. Nahnevaný Rogers nešetril kritikou na adresu vlády. Theresa Mayová v rozhovore pre televíznu stanicu Sky vyhlásila, že prioritou vlády je dosiahnutie maximálne výhodnej dohody o výstupe z EÚ. Poznamenala, že rokovania o procedúre výstupu sa, podľa všetkého, začnú v apríli.

Podčiarkla, že vláda si uvedomuje, akú obrovskú úlohu musí vyriešiť, a chápe, že ide o bezprecedentnú procedúru: doposiaľ žiadna krajina nevystupovala z EÚ a nik s tým nemá žiadne skúsenosti. Priznala, že mnohé výhody, ktoré majú členské krajiny EÚ, Británia po výstupe z únie stratí, jednoducho nedokáže ich zachovať, avšak vláda sa snaží, aby tie straty boli minimálne. „V každom prípade budeme schopní kontrolovať naše hranice a našu legislatívu,“ zdôraznila britská premiérka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1081x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1004x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 978x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1835x 👤eugenius
,