asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Independent: obyvatelia Západu obávajú sa budúcnosti, očakávajú teroristické činy a tretiu svetovú vojnu

 Aktuality

Britský denník The Independent uskutočnil prieskum verejnej mienky v 9 krajinách takzvaného Západu vrátane USA, Veľkej Británie, Francúzska a pod. Výsledky tohto prieskumu boli nadmieru pesimistické.

09 Január
2017 20:02:58

 

Foto: Screenshot The Independent

Prieskum ukázal, že obyvatelia západných krajín sa dosť pesimisticky pozerajú do budúcnosti, očakávajú nové globálne konflikty, teroristické činy, ba dokonca aj tretiu svetovú vojnu. Na tomto prieskume sa zúčastnilo 9 tisíc respondentov – presne po tisícke z každého štátu. Zistilo sa, že najpesimistickejšie sú naladení Američania, 64% ktorých sú presvedčení, že hrozí tretia svetová vojna.

The Independent poukazuje na to, že obavy, že ľudstvo stoji na prahu tretej svetovej vojny, majú, pochopiteľne, aj v iných krajinách. Kým 64% Američanov takmer nepochybuje, že dôjde ku tretej svetovej vojne, iba 15% z nich verí, že mier sa podarí zachovať. Briti sú naladení iba o zlomok optimistickejšie: 61 % sa obáva vojny a 19% veria, ako hovorievajú známe modelky, na celosvetový mier...  

O niečo optimistickejšie sa do budúcnosti pozerajú obyvatelia Škandinávskych krajín. Napríklad, 45% Dánov sa obáva, že vojne sa nepodarí vyhnúť, ale na druhej strane 39% z nich verí, že mier sa podarí zachovať. Analytici The Independentu poukazujú na to, že najväčší strach majú Američania, Briti a Francúzi, aj keď uvádzajú pomerne odlišné dôvody.

Američania stratili istotu a nevedia, čo ich čaká počas vládnutia Donalda Trumpa. Francúzi sa najviac boja teroristických útokov /81%/, ale na druhej strane práve Francúzi považujú Rusko za najmenšiu hrozbu pre Európsku úniu a nepovažujú Moskvu za nepriateľa, uvádza The Independent. Na druhej strane Briti sa najviac obávajú Kremľa – 71%, a to aj napriek tomu, že obyvatelia oveľa bližšie situovaných k Rusku krajín – napríklad, Nemecka a Fínska sú oveľa optimistickejší v tejto otázke.


The Independent uvádza, že respondenti z 8 krajín, okrem Fínov, považujú za pravdepodobné, že na ich území v tomto roku sa uskutočnia teroristické činy. Iba 26% obyvateľov Fínska túto možnosť síce nevylučuje, ale si nemyslia, že hrozba je aktuálna. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,