asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americká televízna stanica MSNBC: od CIA čakali dôkazy, avšak správa o „úlohe Ruska“ sklamala a nesplnila očakávania

 Aktuality

Správa americkej rozviedky obviňujúca Rusko z ovplyvňovania amerických prezidentských volieb sklamala a nesplnila očakávania expertov, konštatovala americká televízna stanica MSNBC.

10 Január
2017 21:16:59

 

Foto: Screenshot MSNBC

Experti poukazujú na to, že v správe chýbali dôkazy a nebol ani náznak, že by Rusko svojimi kybernetickými útokmi ovplyvnilo výsledky amerických prezidentských volieb. V tejto správe sa kritizuje činnosť portálu WikiLeaks. Moderátorka relácie americkej televíznej stanice MSNBC naznačila, že volebný štáb Donalda Trumpa mohol mať nejaké kontakty s týmto portálom a nový americký prezident asi bude musieť vysvetliť, ako to všetko bolo.

Pre našich čitateľov pripomenieme, že MSNBC je to americká káblová televízna stanica, relácie ktorej pozerajú diváci v USA, Kanade, Južnej Afrike a na Blízkom východe. MSNBC je to skrátka - Microsoft a National Broadcasting Company.

Moderátorka relácie pozvala korešpondenta NBC News pre rozviedku a národnú bezpečnosť Kena Dilaniana, aby vysvetlil divákom, čo je vo veci a či obvinenia Ruska z ovplyvňovania výsledkov amerických volieb sú na mieste.

Ken Dilanian na margo správy amerických tajných služieb povedal: „Je to jedna z najpodrobnejších správ rozviedky, ktorú som videl v ostatných rokoch. Popisuje tajnú kybernetickú operáciu a ukazuje priamo na Vladimíra Putina. Ale v tom istom čase mnohí experti sa domnievajú, že nesplnila očakávania, pretože v nej chýbajú dôkazy, ale veď mnohí z nás počítali práve s tým, že v správe tie dôkazy budú...“

Porozprával, že média rozšírili chýry, že v utajenej verzii tejto správy údajne je úryvok, ktorý prezrádza, že americká rozviedka zachytila rozhovory ruských úradníkov, ktorí sa tešili z víťazstva Trumpa a dokonca si navzájom gratulovali v priebehu volebnej noci. V zverejnenej verzii však tieto rozhovory chýbajú a sú na to dôvody. Americká rozviedka nechce prezrádzať všetky svoje tajomstvá a prezrádzať svoje zdroje informácie: domnieva sa, že ak prezradí tieto informácie, stratí aj zdroje, ktoré tie informácie poskytujú. Na druhej strane podobné zatajovanie plodí viacerých skeptikov, ktorí začínajú pochybovať, či sú informácie pravdivé. Ozývajú sa, napríklad, v Twitteri a hovoria: „Počúvajte, veď nie sú nijaké dôkazy...“ 

Moderátorka sa opýtala kolegu, či niektorí ľudia z volebného štábu Donalda Trumpa vedeli, čim sa zaoberá WikiLeaks a či mali kontakty s týmto portálom. Hovorí, že v tejto súvislosti vznikajú otázku aj na samotného nového prezidenta USA.

Ken Dilanian poukázal na to, že situácia bude vrcholiť v najbližších dňoch, pretože Donald Trump už nekritizuje rozviedku. Na druhej strane stále odmieta jej tvrdenia, že do kybernetických útokov bolo zamiešané Rusko. Zdôraznil, že sú aj iné otázky: „V priebehu svojej kampane Trump využíval informácie zverejnené na WikiLeaks. Viac razy kritizoval Hillary Clintonovú a citoval tieto informácie. Jeden z jeho neoficiálnych poradcov Roger Stone prezradil, že komunikoval s WikiLeaks prostredníctvom „tajných kanálov“... Preto sú otázky na ľudí z volebného štábu Donalda Trumpa – či tesne spolupracovali s WikiLeaks, veď americká rozviedka teraz považuje tento portál za účastníka ruskej tajnej operácie proti americkej demokráčie,“ podčiarkol.

Moderátorka pripomenula, že hakerské útoky sú bežné na všetkých stranách – a všetci sa nabúrajú ku všetkým. Opýtala sa, či je to bežná prax vo svete alebo účasť na podobných operáciách nie je zvykom pre ľudí v takom postavení, v akom sa nachádza Putin.

Ken Dilanian pripomenul, že Vladimír Putin je bývalý dôstojník KGB. „To jesť je to špión, ktorý riadi autokratický štát. Avšak v medzinárodných vzťahoch podobné konanie nie je obvyklé. NBC News exkluzívne informoval, že Putin nielen rozkázal vykonať podobné útoky, ale aj osobne sa zúčastnil na riešení otázky, ako použiť tieto informácie, riadil celý proces a nariadil, ako treba využiť získanú informáciu. Samozrejme, nevieme to presne. Presne tak, ako nevieme, ako narábal kórejský líder s informáciami v prípade nabúrania do počítačového systému Sony. V každom prípade je do dosť neobvyklé konanie,“ zdôraznil v závere Ken Dilanian.

Záznam tejto televíznej relácie si môžete pozrieť tu:
http://www.msnbc.com/msnbc-news/watch/trump-promises-good-relationship-with-kremlin-849867843519

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1162x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1697x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1619x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1425x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,