asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Škótska premiérka Nicola Sturgeonová pritvrdila a vyhráža sa Londýnu druhým referendom a nezávislosťou Škótska

 Aktuality

Britskú premiérku zo všetkých strán obviňujú v tom, že jej vláda nevie, ako zrealizovať Brexit. Pred niekoľkými hodinami Theresa Mayová pomerne tvrdo odpovedala oponentom, ale predsa jej málo kto verí. Dokonca sa jej začínajú vyhrážať.

10 Január
2017 21:19:34

 

Foto: Screenshot YouTube

Jednou z najväčších oponentiek je škótska premiérka Nicola Sturgeonová, ktorá pohrozila, že  zorganizuje druhé referendum o nezávislosti Škótska v prípade, ak sa britská vláda odhodlá ku tvrdému Brexitu. Prízvukovala, že nie sú to žarty a neblafuje. Vyzvala Theresu Mayovú, aby jej slová brala vážne.


V rozhovore pre BBC v relácii The Andrew Marr show Nicola Sturgeonová zasa podčiarkla, že britská premiérka Theresa Mayová nemá žiadny presnejší plán realizácie Brexitu a do detailov nevie, ako ho lepšie zrealizovať. Zdôraznila, že Škótsko je pripravené ísť na kompromisy, chce rokovať a dohodnúť sa ku vzájomnej spokojnosti, ale rovnaký prístup očakáva aj od vlády Veľkej Británie.

Škótsku premiérku možno najviac zo všetkého zaujíma zotrvanie jej krajiny na jednotnom európskom trhu, pretože si uvedomuje, aké výhody to prináša, a aké problémy by nastali, keby Škótsko muselo z tohto jednotného trhu odísť. Preto tvrdí, že keby sa Veľká Británia rozhodla odísť z jednotného európskeho trhu, Škótsko pôjde inou cestou: bude nútené vybrať si medzi tvrdými dôsledkami Brexitu a možnosťou samostatne budovať svoju budúcnosť bez Veľkej Británie. Zdôraznila, že potom veľa variantov nezostáva.

Ak by Veľká Británia postupovala nesprávne, škótska vláda mieni zorganizovať domáce  referendum o nezávislosti. Nicola Sturgeonová nepochybuje, že väčšina Škótov v tomto prípade zahlasuje za odchod z Veľkej Británie. Preto to sa môže skončiť tak, že Spojené kráľovstvo odíde z EÚ, ale Škótsko v únii zostane.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,