asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Škótska premiérka Nicola Sturgeonová pritvrdila a vyhráža sa Londýnu druhým referendom a nezávislosťou Škótska

 Aktuality

Britskú premiérku zo všetkých strán obviňujú v tom, že jej vláda nevie, ako zrealizovať Brexit. Pred niekoľkými hodinami Theresa Mayová pomerne tvrdo odpovedala oponentom, ale predsa jej málo kto verí. Dokonca sa jej začínajú vyhrážať.

10 Január
2017 21:19:34

 

Foto: Screenshot YouTube

Jednou z najväčších oponentiek je škótska premiérka Nicola Sturgeonová, ktorá pohrozila, že  zorganizuje druhé referendum o nezávislosti Škótska v prípade, ak sa britská vláda odhodlá ku tvrdému Brexitu. Prízvukovala, že nie sú to žarty a neblafuje. Vyzvala Theresu Mayovú, aby jej slová brala vážne.


V rozhovore pre BBC v relácii The Andrew Marr show Nicola Sturgeonová zasa podčiarkla, že britská premiérka Theresa Mayová nemá žiadny presnejší plán realizácie Brexitu a do detailov nevie, ako ho lepšie zrealizovať. Zdôraznila, že Škótsko je pripravené ísť na kompromisy, chce rokovať a dohodnúť sa ku vzájomnej spokojnosti, ale rovnaký prístup očakáva aj od vlády Veľkej Británie.

Škótsku premiérku možno najviac zo všetkého zaujíma zotrvanie jej krajiny na jednotnom európskom trhu, pretože si uvedomuje, aké výhody to prináša, a aké problémy by nastali, keby Škótsko muselo z tohto jednotného trhu odísť. Preto tvrdí, že keby sa Veľká Británia rozhodla odísť z jednotného európskeho trhu, Škótsko pôjde inou cestou: bude nútené vybrať si medzi tvrdými dôsledkami Brexitu a možnosťou samostatne budovať svoju budúcnosť bez Veľkej Británie. Zdôraznila, že potom veľa variantov nezostáva.

Ak by Veľká Británia postupovala nesprávne, škótska vláda mieni zorganizovať domáce  referendum o nezávislosti. Nicola Sturgeonová nepochybuje, že väčšina Škótov v tomto prípade zahlasuje za odchod z Veľkej Británie. Preto to sa môže skončiť tak, že Spojené kráľovstvo odíde z EÚ, ale Škótsko v únii zostane.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius
,