asfasdf ×

NázorObčana.sk

Smutná štatistika: vlani na planéte každých 6 minút zabíjali jedného kresťana

 Aktuality

Vojny na Blízkom východe, ale aj v iných regiónoch planéty, ako aj teroristické útoky unášajú životy tisíc ľudí. Hrôzostrašná štatistika však svedčí o tom, že po celom svete pokračuje cielená likvidácia kresťanov.

10 Január
2017 21:20:31

 

Foto: Facebook

Americká nezávislá výskumná spoločnosť Center for Study of Global Christianity, ktorá funguje pri teologickom semináre Gordona Conwella /Gordon–Conwell Theological Seminary/ v štáte Massachusetts, už po 32. raz zverejnila každoročnú správu o kresťanstve v súčasnom svete. V tejto správe sa uvádzajú hrôzostrašné štatistiky: vlani na planéte zabili 90 tisíc kresťanov.

Taliansky sociológ Massimo Introvigne v tejto súvislosti v rozhovore pre Rádio Vatikan povedal: „Každých 6 minút zahynul jeden kresťan. Vlani 70%, to jesť 63 tisíc ľudí, zabili v následku kmeňových konfliktov v Afrike. Americká nezávislá výskumná spoločnosť Center for Study of Global Christianity ich zaradila do tejto smutnej štatistiky a uviedla, že väčšinou to boli kresťania, ktorí sa nechceli zúčastniť na ozbrojených konfliktoch, nechceli si vziať do rúk zbrane kvôli svojmu svedomiu,“ podčiarkol.

Massimo Introvigne taktiež poukázal na to, že 27 tisíc kresťanov bolo zabitých v následku teroristických činov, kvôli likvidácii kresťanských obydlí a prenasledovaniu zo strany vlád  niektorých štátov. Profesor Introvigne pripomenul, že podľa údajov prieskumov viacerých výskumných centier v 102 štátoch sveta od 500 do 600 miliónov kresťanov nemôžu slobodne praktizovať svoju vieru. Podčiarkol, že kresťania – je to najviac a najtvrdšie prenasledovaná skupina veriacich na tejto planéte. 

Ako zdôrazňuje Catholic News, vo svojich vianočných príhovoroch práve na túto nepríjemnú skutočnosť upozorňovali mnohí vedúci cirkevní predstavitelia. Poukazovali na to, že kresťanov vyháňajú z ich území, obydlí a štátov, v ktorých žijú. V najväčšom nebezpečenstve sa nachádzajú na Blízkom východe.

Podľa údajov Center for Study of Global Christianity v súčasnosti kresťania tvoria tretinu obyvateľov planéty Zem a je ich 2,44 miliardy. V r. 2014 Latinská Amerika predbehla Európu v počte kresťanov na svojom území. Podľa predpokladov do r. 2025 Afrika môže predbehnúť Latinskú Ameriku v počte žijúcich tam kresťanov. Autori správy priznávajú, že ich výpočty nie vždy môžu byť presné, pretože neexistujú žiadne štatistiky, ktoré svedčia o tom, koľko kresťanov žije v Číne a Indii, kde kresťanská komunita sa nachádza vlastne „v ilegalite“.

Autori správy poukazujú na to, že veľký počet kresťanov dá sa označiť za „nestraníkov“, pretože až 111 miliónov kresťanov sú síce veriaci, vyznávajú Krista, ale nie sú členmi žiadnej cirkvi. Prezradili, že počet podobných kresťanov – „nestraníkov“ je dosť vysoký v niektorých západných krajinách /najviac v USA/, ale aj v Afrike, napríklad, v Ghane. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1295x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1813x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1723x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1531x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,