asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký Senát začal proces schvaľovania kandidátov na najvyššie štátne funkcie. Demokrati robia všetko, aby skomplikovali život Trumpovým ľuďom

 Aktuality

Senát USA 10. januára začal proces schvaľovania kandidátov na najvyššie štátne funkcie. Členovia nového kabinetu by mali byť schválení do 20. januára, keď Trump zaujme svoje kreslo. Demokrati robia všetko, aby skomplikovali život jeho ľuďom.

11 Január
2017 19:39:54

 

Foto: Facebook

Americké média informujú, že ako prvých senátori „lustrovali“ turmpovho nominanta do funkcie generálneho prokurátora Jeffa Sessionsa a budúceho šéfa Úradu vnútornej bezpečnosti Johna Kellyho. Potom 11. januára senátori si posvietili na 5 kandidátov: Rexa Tillersona /budúci štátny tajomník/, Elisabeth „Betsy“ DeVosovú /nová ministerka školstva/, Michaela Richarda „Mika“ Pompea /potenciálny šéf CIA/, Wilbura Louisa Rossa, juniora /má sa stať ministrom  obchodu/ a Andrewa Franklina „Andyho“ Puzdera /budúci minister práce/.

Televízna stanica Fox News, ale aj iné americké média však tvrdia, že demokratickí senátori mienia čo najviac strpčiť život republikánskym nominantom a trumpovým priateľom a preto skomplikovať a natiahnuť schvaľovanie kandidátov na najvyššie štátne funkcie. Ako jeden z dôvodov uvádzajú, že niektorí trumpoví ľudia nepredložili doklady o svojom finančnom stave a daňové deklarácie, čo protirečí procedúre schvaľovacieho procesu.

Šéf senátnej komisie pre etiku Walter Shaub, ktorého prezident Obama do tejto funkcie menoval v r. 2013, tvrdí, že toto pravidlo bezpodmienečne platí ostatných 40 rokov a nemôže byť porušené. Podporuje ho aj líder demokratickej menšiny v Senáte Charles Ellis „Chuck“ Schumer, ktorý žiada podrobiť trumpových kandidátov mimoriadne prísnej kontrole. Podčiarkol, že „rokovania v Senáte to nie je športový zápas a voči trumpovým kandidátom existujú veľmi zložité otázky čo sa týka etiky a konfliktu záujmov...“

Americké média vidia v tom snahu Demokratov „potopiť proces schvaľovania v byrokratických procedúrach a maximálne zdržať tento proces, prípadne ukázať „červenú“ niektorým republikánskym kandidátom.“ V trumpovom štábe tieto snahy označili za „bolestivé pohyby chorého súpera, ktorý prehral...“ Média pripomínajú však, že pred 8 rokmi Republikáni zaujali v Senáte približne rovnakú pozíciu voči kandidátom – Demokratom, akú zaujali Demokrati v súčasnosti.

Samotný Donald Trump nepochybuje o tom, že Senát schváli jeho kandidátov: „Sú najlepší, sú na najvyššej úrovni, som presvedčený, že schvaľovanie dopadne dobre,“ vyhlásil pre média nový americký prezident.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1161x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1692x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1424x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,