asfasdf ×

NázorObčana.sk

Giampaolo Rossi: „Rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny ciel: zakryť skutočný „imperializmus“

 Aktuality

Kto a prečo využíva rusofóbiu? Odpoveď prezentuje novinár Giampaolo Rossi vo svojom blogu v talianskom denníku il Giornale: „Na Západe sa už stala tradíciou snaha rozpútať rusofóbiu, aby zakryl svoju vlastnú politiku expanzie.“

13 Január
2017 21:18:28

 

Foto: Screenshot il Giornale

Taliansky analytik a novinár pripomína, že „...západní politici a média aktívne používali  falzifikácie voči Rusku už od XVIII. storočia, kedy šírili vymyslené „svedectvá Petra Veľkého“. V súčasnosti sa falošní „propagátori demokracie“ znova snažia všetkých  presvedčiť, aké nebezpečenstvo pre svet predstavuje Rusko,“ zdôrazňuje.

Prízvukuje, že rusofóbia je rozšírená v anglosaskom svete a má hlboké korene v histórii. „Kým vo Francúzsku bola rusofóbia historicky obmedzená na diplomatické a filozofické kruhy, Briti to „demokratizovali“ presunutím do sféry verejnej mienky. V dôsledku toho sa v XIX. storočí v britskej žurnalistike aktívne rozvinula „protiruská hystéria", ktorá viedla k nekonečnému množstvu protiruských stereotypov a predsudkov, a v súčasnosti západné média v tomto trendu pokračujú,“ tvrdí Giampaolo Rossi.

„V 18. storočí v Európe to bol takzvaný „zákon Petra Veľkého“, údajne obsahujúci dekrét  Petra I. na smrteľnej posteli - i keď v skutočnosti to bol jeden z najväčších neuveriteľných podvodov v dejinách, ktorý si objednali francúzske orgány. Tento dokument bol vytvorený za účelom presvedčiť Európanov, že Peter Veľký údajne plánoval „budúcu vládu“ Moskvy v celej Európe a vo svete, počínajúc dobytím Konštantinopolu,“ píše novinár.

„Falzifikát bol využitý Francúzmi na ospravedlnenie ambiciózneho dobývania Napoleonom, rozširoval sa aj v prostredí poľských a ukrajinských nacionalistov. Následne, keď Alexander I. vyhnal Napoleona z Moskvy a triumfálne vstúpil do Parížu 30. marca 1814, bol to „šok“ pre Britov, ktorí do tej doby sympatizovali s Ruskom. Briti si uvedomili, že v prípade, že Rusko mohlo poraziť Francúzsko, presne tak môže poraziť hocikoho. Následne imperiálny Londýn rozšíril „demokratickú rusofóbiu“, nafúkol „ruskú hrozbu“ na svetovej úrovni a pripísal  Rusku snahu o ovládnutie nielen celej Európy, ale aj celého sveta,“ prízvukuje.


Ďalej Giampaolo Rossi pripomenul „protiruskú hystériu“ v 19. storočí, keď v priebehu  rusko-tureckej vojny /1877-78/ Briti popisovali ruských a bulharských spojencov ako „neľudských, krutých, nevzdelaných a skazených“. Na druhej strane Turkov označovali za  „hrdinov“ a nepovedali ani slovo o ich zverstvách, ktoré spáchali na kresťanskej populácii.

Taliansky novinár vytvára historické paralely a tvrdí, že podobne na tom sú západné média aj v súčasnosti. Poukazuje na to, že západné média sa snažia prezentovať krvilačných islamistických žoldnierov, ktoré dostávajú peniaze zo Saudskej Arábie a CIA, ako „umiernených“ povstalcov a „hrdinov bojujúcich za slobodu“. Upozorňuje na to, že oslobodenie Aleppa po rokoch džihadistického terorizmu tie isté „slobodné a demokratické“ média označujú za „trestný čin“ spáchaný Ruskom a Sýriou...
 
„Po druhej svetovej vojne bola rusofóbia úspešne „exportovaná“ do zámoria. Nie je to náhoda, že Henry Truman, jeden z prezidentov USA, počas studenej vojny sa taktiež  odvolával na vymyslené „zákony Petra Veľkého. Je zrejmé, že rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny cieľ: zakryť skutočný „imperializmus“ a mala by odôvodniť politiku Veľkej Británie a Spojených štátov,“ uvádza sa v článku v il Giornale.
 
„V súčasnosti straší Západ „nekontrolovateľnými ambíciami“ Vladimíra Putina, ktorý, ako tvrdia západní politici a odborníci, si kladie za cieľ „ovládnutie sveta“, chystá sa dobyť  Európu a svet, vrátane Slnečnej sústavy. V skutočnosti máme celkom opačný obrázok: kým  západné média strašia všetkými zlými ruskými „vlkmi“ a „medveďmi“, NATO pokračuje v  rozširovaní svojich hraníc i sféry vplyvu stále bližšie k Rusku. Súčasne pri vytvorení nerovnomerného rozloženia síl, samotná myšlienka, že by Moskva mohla snívať o „dobytí Európy“, je nereálna,“ píše taliansky novinár.  


„Po destabilizácii celého Stredného východu za pomoci pomyselnej „arabskej jari“,   rozpútaní „humanitárnych vojen“ v Iraku, Afganistanu a Líbyi, podporou konfliktu v Sýrii, nejednoznačnou rolou v boji proti terorizmu a financovaním radikálnych ozbrojených skupín, čo vyvolalo „farebné revolúcie“ a prevraty, Západ sa v súčasnosti snaží povedať všetkým, že  „hrozbou pre svet“ je Rusko. Vypadá to tak, že falošný „zákon Petra Veľkého“ stále slúži ako dobrý príklad Západu, veď otvorene klamať - to je obvyklé obľúbené pravidlo falošných „propagátorov demokracie,“ uzatvára svoj komentár v il Giornale novinár Giampaolo Rossi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1094x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 826x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 961x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1281x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,