asfasdf ×

NázorObčana.sk

Giampaolo Rossi: „Rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny ciel: zakryť skutočný „imperializmus“

 Aktuality

Kto a prečo využíva rusofóbiu? Odpoveď prezentuje novinár Giampaolo Rossi vo svojom blogu v talianskom denníku il Giornale: „Na Západe sa už stala tradíciou snaha rozpútať rusofóbiu, aby zakryl svoju vlastnú politiku expanzie.“

13 Január
2017 21:18:28

 

Foto: Screenshot il Giornale

Taliansky analytik a novinár pripomína, že „...západní politici a média aktívne používali  falzifikácie voči Rusku už od XVIII. storočia, kedy šírili vymyslené „svedectvá Petra Veľkého“. V súčasnosti sa falošní „propagátori demokracie“ znova snažia všetkých  presvedčiť, aké nebezpečenstvo pre svet predstavuje Rusko,“ zdôrazňuje.

Prízvukuje, že rusofóbia je rozšírená v anglosaskom svete a má hlboké korene v histórii. „Kým vo Francúzsku bola rusofóbia historicky obmedzená na diplomatické a filozofické kruhy, Briti to „demokratizovali“ presunutím do sféry verejnej mienky. V dôsledku toho sa v XIX. storočí v britskej žurnalistike aktívne rozvinula „protiruská hystéria", ktorá viedla k nekonečnému množstvu protiruských stereotypov a predsudkov, a v súčasnosti západné média v tomto trendu pokračujú,“ tvrdí Giampaolo Rossi.

„V 18. storočí v Európe to bol takzvaný „zákon Petra Veľkého“, údajne obsahujúci dekrét  Petra I. na smrteľnej posteli - i keď v skutočnosti to bol jeden z najväčších neuveriteľných podvodov v dejinách, ktorý si objednali francúzske orgány. Tento dokument bol vytvorený za účelom presvedčiť Európanov, že Peter Veľký údajne plánoval „budúcu vládu“ Moskvy v celej Európe a vo svete, počínajúc dobytím Konštantinopolu,“ píše novinár.

„Falzifikát bol využitý Francúzmi na ospravedlnenie ambiciózneho dobývania Napoleonom, rozširoval sa aj v prostredí poľských a ukrajinských nacionalistov. Následne, keď Alexander I. vyhnal Napoleona z Moskvy a triumfálne vstúpil do Parížu 30. marca 1814, bol to „šok“ pre Britov, ktorí do tej doby sympatizovali s Ruskom. Briti si uvedomili, že v prípade, že Rusko mohlo poraziť Francúzsko, presne tak môže poraziť hocikoho. Následne imperiálny Londýn rozšíril „demokratickú rusofóbiu“, nafúkol „ruskú hrozbu“ na svetovej úrovni a pripísal  Rusku snahu o ovládnutie nielen celej Európy, ale aj celého sveta,“ prízvukuje.


Ďalej Giampaolo Rossi pripomenul „protiruskú hystériu“ v 19. storočí, keď v priebehu  rusko-tureckej vojny /1877-78/ Briti popisovali ruských a bulharských spojencov ako „neľudských, krutých, nevzdelaných a skazených“. Na druhej strane Turkov označovali za  „hrdinov“ a nepovedali ani slovo o ich zverstvách, ktoré spáchali na kresťanskej populácii.

Taliansky novinár vytvára historické paralely a tvrdí, že podobne na tom sú západné média aj v súčasnosti. Poukazuje na to, že západné média sa snažia prezentovať krvilačných islamistických žoldnierov, ktoré dostávajú peniaze zo Saudskej Arábie a CIA, ako „umiernených“ povstalcov a „hrdinov bojujúcich za slobodu“. Upozorňuje na to, že oslobodenie Aleppa po rokoch džihadistického terorizmu tie isté „slobodné a demokratické“ média označujú za „trestný čin“ spáchaný Ruskom a Sýriou...
 
„Po druhej svetovej vojne bola rusofóbia úspešne „exportovaná“ do zámoria. Nie je to náhoda, že Henry Truman, jeden z prezidentov USA, počas studenej vojny sa taktiež  odvolával na vymyslené „zákony Petra Veľkého. Je zrejmé, že rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny cieľ: zakryť skutočný „imperializmus“ a mala by odôvodniť politiku Veľkej Británie a Spojených štátov,“ uvádza sa v článku v il Giornale.
 
„V súčasnosti straší Západ „nekontrolovateľnými ambíciami“ Vladimíra Putina, ktorý, ako tvrdia západní politici a odborníci, si kladie za cieľ „ovládnutie sveta“, chystá sa dobyť  Európu a svet, vrátane Slnečnej sústavy. V skutočnosti máme celkom opačný obrázok: kým  západné média strašia všetkými zlými ruskými „vlkmi“ a „medveďmi“, NATO pokračuje v  rozširovaní svojich hraníc i sféry vplyvu stále bližšie k Rusku. Súčasne pri vytvorení nerovnomerného rozloženia síl, samotná myšlienka, že by Moskva mohla snívať o „dobytí Európy“, je nereálna,“ píše taliansky novinár.  


„Po destabilizácii celého Stredného východu za pomoci pomyselnej „arabskej jari“,   rozpútaní „humanitárnych vojen“ v Iraku, Afganistanu a Líbyi, podporou konfliktu v Sýrii, nejednoznačnou rolou v boji proti terorizmu a financovaním radikálnych ozbrojených skupín, čo vyvolalo „farebné revolúcie“ a prevraty, Západ sa v súčasnosti snaží povedať všetkým, že  „hrozbou pre svet“ je Rusko. Vypadá to tak, že falošný „zákon Petra Veľkého“ stále slúži ako dobrý príklad Západu, veď otvorene klamať - to je obvyklé obľúbené pravidlo falošných „propagátorov demokracie,“ uzatvára svoj komentár v il Giornale novinár Giampaolo Rossi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1080x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1004x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 978x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1835x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,