asfasdf ×

NázorObčana.sk

Giampaolo Rossi: „Rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny ciel: zakryť skutočný „imperializmus“

 Aktuality

Kto a prečo využíva rusofóbiu? Odpoveď prezentuje novinár Giampaolo Rossi vo svojom blogu v talianskom denníku il Giornale: „Na Západe sa už stala tradíciou snaha rozpútať rusofóbiu, aby zakryl svoju vlastnú politiku expanzie.“

13 Január
2017 21:18:28

 

Foto: Screenshot il Giornale

Taliansky analytik a novinár pripomína, že „...západní politici a média aktívne používali  falzifikácie voči Rusku už od XVIII. storočia, kedy šírili vymyslené „svedectvá Petra Veľkého“. V súčasnosti sa falošní „propagátori demokracie“ znova snažia všetkých  presvedčiť, aké nebezpečenstvo pre svet predstavuje Rusko,“ zdôrazňuje.

Prízvukuje, že rusofóbia je rozšírená v anglosaskom svete a má hlboké korene v histórii. „Kým vo Francúzsku bola rusofóbia historicky obmedzená na diplomatické a filozofické kruhy, Briti to „demokratizovali“ presunutím do sféry verejnej mienky. V dôsledku toho sa v XIX. storočí v britskej žurnalistike aktívne rozvinula „protiruská hystéria", ktorá viedla k nekonečnému množstvu protiruských stereotypov a predsudkov, a v súčasnosti západné média v tomto trendu pokračujú,“ tvrdí Giampaolo Rossi.

„V 18. storočí v Európe to bol takzvaný „zákon Petra Veľkého“, údajne obsahujúci dekrét  Petra I. na smrteľnej posteli - i keď v skutočnosti to bol jeden z najväčších neuveriteľných podvodov v dejinách, ktorý si objednali francúzske orgány. Tento dokument bol vytvorený za účelom presvedčiť Európanov, že Peter Veľký údajne plánoval „budúcu vládu“ Moskvy v celej Európe a vo svete, počínajúc dobytím Konštantinopolu,“ píše novinár.

„Falzifikát bol využitý Francúzmi na ospravedlnenie ambiciózneho dobývania Napoleonom, rozširoval sa aj v prostredí poľských a ukrajinských nacionalistov. Následne, keď Alexander I. vyhnal Napoleona z Moskvy a triumfálne vstúpil do Parížu 30. marca 1814, bol to „šok“ pre Britov, ktorí do tej doby sympatizovali s Ruskom. Briti si uvedomili, že v prípade, že Rusko mohlo poraziť Francúzsko, presne tak môže poraziť hocikoho. Následne imperiálny Londýn rozšíril „demokratickú rusofóbiu“, nafúkol „ruskú hrozbu“ na svetovej úrovni a pripísal  Rusku snahu o ovládnutie nielen celej Európy, ale aj celého sveta,“ prízvukuje.


Ďalej Giampaolo Rossi pripomenul „protiruskú hystériu“ v 19. storočí, keď v priebehu  rusko-tureckej vojny /1877-78/ Briti popisovali ruských a bulharských spojencov ako „neľudských, krutých, nevzdelaných a skazených“. Na druhej strane Turkov označovali za  „hrdinov“ a nepovedali ani slovo o ich zverstvách, ktoré spáchali na kresťanskej populácii.

Taliansky novinár vytvára historické paralely a tvrdí, že podobne na tom sú západné média aj v súčasnosti. Poukazuje na to, že západné média sa snažia prezentovať krvilačných islamistických žoldnierov, ktoré dostávajú peniaze zo Saudskej Arábie a CIA, ako „umiernených“ povstalcov a „hrdinov bojujúcich za slobodu“. Upozorňuje na to, že oslobodenie Aleppa po rokoch džihadistického terorizmu tie isté „slobodné a demokratické“ média označujú za „trestný čin“ spáchaný Ruskom a Sýriou...
 
„Po druhej svetovej vojne bola rusofóbia úspešne „exportovaná“ do zámoria. Nie je to náhoda, že Henry Truman, jeden z prezidentov USA, počas studenej vojny sa taktiež  odvolával na vymyslené „zákony Petra Veľkého. Je zrejmé, že rusofóbia ako včera, tak i dnes sleduje konkrétny cieľ: zakryť skutočný „imperializmus“ a mala by odôvodniť politiku Veľkej Británie a Spojených štátov,“ uvádza sa v článku v il Giornale.
 
„V súčasnosti straší Západ „nekontrolovateľnými ambíciami“ Vladimíra Putina, ktorý, ako tvrdia západní politici a odborníci, si kladie za cieľ „ovládnutie sveta“, chystá sa dobyť  Európu a svet, vrátane Slnečnej sústavy. V skutočnosti máme celkom opačný obrázok: kým  západné média strašia všetkými zlými ruskými „vlkmi“ a „medveďmi“, NATO pokračuje v  rozširovaní svojich hraníc i sféry vplyvu stále bližšie k Rusku. Súčasne pri vytvorení nerovnomerného rozloženia síl, samotná myšlienka, že by Moskva mohla snívať o „dobytí Európy“, je nereálna,“ píše taliansky novinár.  


„Po destabilizácii celého Stredného východu za pomoci pomyselnej „arabskej jari“,   rozpútaní „humanitárnych vojen“ v Iraku, Afganistanu a Líbyi, podporou konfliktu v Sýrii, nejednoznačnou rolou v boji proti terorizmu a financovaním radikálnych ozbrojených skupín, čo vyvolalo „farebné revolúcie“ a prevraty, Západ sa v súčasnosti snaží povedať všetkým, že  „hrozbou pre svet“ je Rusko. Vypadá to tak, že falošný „zákon Petra Veľkého“ stále slúži ako dobrý príklad Západu, veď otvorene klamať - to je obvyklé obľúbené pravidlo falošných „propagátorov demokracie,“ uzatvára svoj komentár v il Giornale novinár Giampaolo Rossi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius
,