asfasdf ×

NázorObčana.sk

Tisíce vojakov vládnej sýrskej armády sú pripravení na útok na východe provincie Aleppo: podobný rozsiahly útok tu nebol vyše roka

 Aktuality

Sýrske média poukazujú na to, že vládne jednotky sa pripravujú na rozsiahly útok na východe provincie Aleppo. Pripomínajú, že, podľa všetkého, bude to taký obrovský útok, ktorý v tejto lokalite nebol už vyše 13 mesiacov.

15 Január
2017 18:15:09

 

Foto: Al-Masdar News

Sýrski novinári odvolávajúc sa na zdroje v armádnom velení uvádzajú, že velenie Sýrskej arabskej armády dočasne odložilo operácie, prostredníctvom ktorých by sa podarilo dobyť späť Palmiru, a mienia najprv zlikvidovať všetky zoskupenia islamistov na východe provincie Aleppo a úplne oslobodiť daný región. Hlavným cieľom útokov budú jednotky ozbrojencov, ktorí sa nachádzajú na planine Al-Bab a Deyr Hafir.

Pred niekoľkými hodinami vysokopostavený dôstojník Sýrskej arabskej armády prezradil redaktorovi agentúry Al-Masdar News, že velenie vládnej armády mieni pokračovať v útoku na východe Aleppa dovtedy, kým nedosiahne leteckú základňu Tabka a neskôr sa ju pokúsi dobyť. Predtým však vládna armáda musí dobyť kľúčové mesto Deyr Hafir, ktoré sa nachádza pri diaľnici Aleppo – Rakka.

Novinárovi prezradil aj to, že sú isté skutočnosti, ktoré môžu značne skomplikovať celú situáciu a prekaziť úspešnej realizácii operácie. Celá vec je v tom, že k leteckej základne Tabka zo severozápadu sa rýchlo blížia jednotky takzvanej „umiernenej opozície“, prevažne kurdské „Sýrske demokratické sily“ /SDF/, ktoré zjavne taktiež mienia dobyť Tabku. Môže sa teda stať, že dôjde nielen ku stretu záujmov, ale aj k skutočne „horúcemu“ stretu medzi vládnymi vojskami a silami „umiernenej opozície“.

Sýrske média podčiarkujú, že SDF podporujú Američania a ak sa Rusi a Američania nedohodnú na spolupráci, podobný stret Sýrskej arabskej armády a SDF neveští nič dobré. Na druhej strane sýrski média a dôstojníci podčiarkujú, že dohoda je možná, pretože ako Sýrska arabská armáda, tak aj SDF na východe provincie Aleppo bojujú proti rovnakému nepriateľovi a môžu sa medzi sebou dohodnúť. 

V tejto súvislosti pripomínajú, že najväčšou útočnou operáciou v súčasnosti je obliehanie mesta Al-Bab tureckou armádou. Toto mesto je jedným z najväčších strategických bodov Islamského štátu a ak ho turecká armáda oslobodí, bude to veľkou stratou pre islamistov. Taktiež velenie sýrskej armády a média očakávajú, že ruské letectvo zintenzívni svoje operácie na východe provincie Aleppo, aby pripravilo čo najlepšiu pôdu pre útok pre Sýrsku arabskú armádu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,