Zvolený prezident USA vraj pripúšťa možnosť dohody s Ruskom o znížení počtov atómových zbraní, výmenou za stiahnutie amerických sankcií. Vyhlásil to v rozhovore pre londýnsky Times a nemecký Bild.
Foto: Facebook
Ak by sa to podarilo, tak Trump by tým vyriešil dve záležitosti. Otvoril by si dvere k širšej hospodárskej spolupráci s Ruskom (čo USA potrebujú) a zlikvidoval by americké zaostávanie a teda výhodu Ruska, ktorú si vybudovalo v tomto druhu výzbroje.
Ak by na to Kremeľ pristúpil, znamenalo by to, že Rusko opäť skočilo na tie isté hrable, ako pri utilizácii svojich zbraňových systémov v 90-tych rokoch, v ktorých boli USA značne pozadu za Ruskou federáciou.
A protiruské sankcie? Veď aj posledný Nevedko vie, že práve sankcie v mnohom pomáhajú Rusku budovať si úplne iný hospodársko-strategický smer. Ten nie je orientovaný na USA a Európu, ale na Čínu, Indiu a čím Rusko svet naozaj prekvapilo, tak aj na Japonsko.
Ak by v tomto smere Rusko opätovne skočilo na vlastné hrable, bol by to signál, že je za tým piata ruská kolóna. Ak však Rusko na túto vábničku nulovej hodnoty neskočí, tak to bude znamenať pre Trumpa signál, že Rusko nie je žiadny lacný hlupáčik a že treba voči nemu vysielať biznisovejšie signály. Čo Trump, ako biznismen, určite pochopí a namiesto lákadiel začne brať vzťah USA a Ruska výrazne vážnejšie.
Vladimír Mikunda s využitím vz.ru