asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kam speje Nemecko? Merkelovej potápajúcu sa loď opúšťajú tie najlepší partagenosse

 Aktuality

O svojom odchode z KDÚ na protest proti migračnej politike Angely Merkelovej vyhlásila Erika Steinbachová, členka prezídia CDU/CSU v Bundestagu, predsedníčka parlamentnej frakcie CDU pre otázky ľudských práv a humanitárnej pomoci.

18 Január
2017 14:54:19

 

Foto: Facebook Eriky Steinbachovej

Nemecké média pripomínajú, že Erika Steinbachová je jedna z vedúcich postáv vládnej  Kresťansko-demokratickej únie, na čele ktorej stojí Angela Merkelová. S federálnou kancelárkou ju vždy spájali nielen politické a stranícke, ale aj neformálne a kamarátske vzťahy. Je známa a populárna vďaka svojej činnosti v Spolku vyhnancov /Bund der Vertriebenen, BdV/, občianskej organizácii, ktorá reprezentuje záujmy Nemcov, ktorých po skončení druhej svetovej vojny vyhnali z Východnej a Strednej Európy.

Narodila sa v r. 1943 vo vtedy ešte nemeckom Danzigu /dnes je to poľský Gdansk/. Jej matka spolu s 1,5-ročnou Erikou a jej sestrou bola nútená utiecť do Nemecka vo februári 1945. Erika Steinbachová bola predsedníčkou nemeckého Spolku vyhnancov v r. 1998-2014, po r. 2014 je čestnou predsedníčkou tejto organizácie.

Nesúhlasila s názormi politikov a médií, ktorí tvrdili, že Nemecko zvládlo už aj horšiu migračnú krízu, keď prijalo takmer 3,5 miliónov vyhnancov po druhej svetovej vojne, a že zvládnu aj súčasnú migračnú krízu. Prízvukovala, že nie všetci migranti sú utečenci. Poukazovala na to, že tradície a kultúra Nemecka sú nezlučiteľné s islamom.

V jednom televíznom šou porozprávala o epizóde, ktorá sa prihodila jej kamarátke, keď tá ako obvykle bicyklovala v uliciach rodného mesta. Ale pretože používala „netradičný pre moslimov dopravný prostriedok“ a navyše nemala šatku na hlave, moslimka – utečenka naň nakričala a nazvala ju „nemeckou sukou“. 

Tieto slová vyvolali protesty zo strany nemeckých médií a mnohých straníckych kolegov Eriky Steinbachovej. Zo všetkých strán naň tlačili, aby sa zdržala podobných výrokov a komentárov. To však nezabralo. Pokračovala v podobných vyhláseniach a komentároch na svojich stránkach na sociálnych sieťach.

Už na začiatku tohto roka na Twitteri komentovala informácie médií o zranených policajtoch, ktorí  bránili obyvateľov španielskej enklávy Ceuta v severnej Afrike /je situovaná na najsevernejšom cípe Maroka pri Stredozemnom mori blízko Gibraltárskej úžiny/ pred africkými utečencami. Vtedy útočilo viac ako 1100 Afričanov vyzbrojených kovovými tyčami a kameňmi. Nemecké média túto epizódu komentovali so zjavnou sympatiou ku Afričanom a prezentovali ich ako obete, ktoré to nemajú ľahké v Európe.  

Erika Steinbachová podporila aj maďarskú vládu, ktorá nechce púšťať všetkých utečencov, ktorí sa snažia preniknúť na jej územie. „Prečo by Maďarsko umožnilo slobodu pohybu vo svojej krajine všetkým utečencom? Na to nie je žiadny dôvod,“ zdôraznila.  Nemecké média pripomínajú, že z merkelovej Kresťansko-demokratickej únie odchádza jedna z ikon tejto strany, veď Erika Steinbachová bola jej členkou vyše 40 rokov – od r. 1974.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1167x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius
,