asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Slovensku chcú zatvárať obchody cez sviatky a víkendy a v Anglicku chcú donútiť lekárov pracovať 7 dní v týždni

 Aktuality

Konečne tu, pod Tatrami, pochopíme rozdiel medzi Brexitom a životom v /zatiaľ/ ostatnej časti EÚ: napríklad, kým u nás, na Slovensku vláda chce zatvárať obchody cez sviatky a víkendy, v Anglicku naopak chcú donútiť lekárov pracovať 7 dní v týždni

18 Január
2017 20:42:35

 

Ilustračné foto: Facebook

Britská vláda sprísňuje podmienky práce praktických lekárov /General Practitioner alebo GP/. Podľa londýnskeho vládneho „manažmentu“, praktickí lekári by mali v Anglicku pracovať tak, aby dokázali splniť všetky požiadavky pacientov. A to nie je všetko: mali by navyše pracovať dlhšie, inak prídu o časť štátneho financovania. Hm, no čo by na také niečo povedali naši lekári?..


Na Downing street si posvietili na nemocnice, ambulancie, pohotovosti a iné zdravotnícke zariadenia. Vládni experti tvrdia, že pacientov v nemocničných pohotovostiach je viac ako dosť, pretože sa dlhšie nemôžu dostať ku svojmu praktickému lekárovi. Podľa týchto expertov, jediné východisko je, aby praktickí lekári pracovali dlhšie a takto by stihli prijať všetkých pacientov. A teda, podľa vládnych expertov, praktickí lekári by mali pracovať 7 dní v týždni a to od 8. hodiny do 20. hodiny. A v prípade, že lekárom to nevonia, mali by predložiť dôkazy, že takýto drastický pracovný režim nie je nutný.

Naši lekári by už dávno smerovali pred Úrad vlády a demonštrovali v uliciach miest – počkáme si na reakciu ich anglických kolegov. Britská vláda, samozrejme, priznáva, že väčšina lekárov sú profesionáli a dôstojne si plnia svoje povinnosti, včas a odborne pomáhajú pacientom. Lenže, nie všetci a nie vždy efektívne. Preto títo lekári nedokážu uspokojiť zvýšený dopyt na lekárske služby a pacienti sú nútení hľadať pomoc na pohotovosti v nemocniciach.

Britská vláda pripravuje reformy, ktoré umožnia znížiť zaťaženie na oddelenia urgentnej pomoci v nemocniciach. Neúprosní štatistici uvádzajú, že v októbri 2015 bolo až 46% ordinácii zatváraných počas ordinačných hodín a 18% zatvorených o 15. hodine alebo aj skôr aspoň raz týždenne. Okrem toho až tri štvrtiny z nich získali na roky 2015-2016 vopred dodatočné finančné prostriedky, aby prijímali pacientov mimo štandardných ordinačných hodín. Vláda sa snaží upraviť prácu týchto lekárov tak, aby lepšie slúžili pacientom.

A má niekoľko návrhov. Mieni predĺžiť pracovnú dobu praktických lekárov od 8. hod. do 20. hod. a to 7 dní v týždni. Navrhuje zaviesť nový systém monitorovania návštev, ktorý poskytne presné informácie o počte pacientov a kategóriách návštevníkov. Podľa vládnych expertov odteraz to má byť tak, že praktickí  lekári získajú dodatočné finančné prostriedky iba za podmienky, že  zavedú dodatočné ordinačné hodiny. Navyše ordinácie, ktoré dostanú dodatočné financie, by mali poskytovať konzultácie cez internet, aby sa zvýšil čas na konzultáciu a liečbu. Podľa vládnych expertov tieto opatrenia pomôžu vyriešiť existujúce problémy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1547x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2065x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1942x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1709x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,