asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nesurovinový export Ruska láme rekordy: čo nakupuje cudzina?

 Aktuality

Nesurovinový a neenergetický export Ruska sa na konci roku 2016 vyznačil bezprecedentným rastom. Ukazovateľ vo výške 11 mld USD dosiahol historický maximum.

21 Január
2017 19:57:59

 

Foto: Facebook

O radostnej novine informuje „Ruské exportné centrum“, odvolávajúc sa na vlastné prepočty. Výsledné údaje za december sú veľmi priaznivé pre ruský nesurovinový export.

Na porovnanie s ukazovateľom za december 2015, v decembri 2016 nesurovinový a neenergetický export vyrástol o 17 %, čo vytvorilo 11 miliárd USD. Experti si osobitne všímajú rast dodávok ruskej strojárenskej produkcie, čiernych a farebných kovov, potravín, drevárskych a papierenských tovarov a niektorých druhov chemického priemyslu.

Za 11 mesiacov sa výrazne zvýšil export obilnín, morských plodov, pneumatík, telefonických aparátov, železničných vagónov, liekov a ďalších tovarov.

Cudzinci dávajú prednosť nákupom produkcie, ktorá začala byť príťažlivejšia i cenou i kvalitou, ako tá, ktorá sa vyrába na Západe. Zdá sa, že Rusko naozaj nie je štát – cisterna, ako si o ňom myslia západní politici odtrhnutí od reálií. Rusko má čo ponúknuť svetu, čo momentálne aj úspešne robí.

Podľa politexpert.net, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 450x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 526x 👤eugenius
,