asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo strany Slovenska. Uvažujú o prísnejších kontrolách na našej spoločnej hranici

 Aktuality

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo susedných krajín. Preto minister obrany našich západných susedov Hans Peter Doskozil vypracoval konkrétny návrh a chce zaviesť prísnejšie kontroly na hraniciach so susedmi vrátane Slovenska.

22 Január
2017 17:44:32

 

Foto: Facebook

Jeho návrh obsahuje niekoľko zaujímavých momentov, ktoré v najbližšom období mieni prerokovať s rakúskym ministrom vnútra, pretože to sa, pochopiteľne, týka kompetencií jeho rezortu. Minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil prezradil, že nové opatrenia by pomohli znížiť počet nelegálnych migrantov, ktorí sa dostávajú na územie republiky zo susedných krajín – vrátane Slovenska. Samozrejme, zo strany Slovenska do Rakúska smeruje ten najmenší počet migrantov, ale tie opatrenia by sa mali týkať aj našej spoločnej hranice.    

Podľa tohto návrhu do kontroly na hraniciach by mali „zainteresovať“ aj rakúsku armádu, ktorá by preverovala napríklad aj vlaky prichádzajúce zo Slovenska. Ako vždy v takých prípadoch kompetentní žiadajú „financie a ľudí“ a preto rakúsky minister by chcel zvýšiť počet príslušníkov polície a vojakov, ktorí chránia hranice. Samozrejme, by sa na to mali byť vyčlenené aj ďalšie finančné prostriedky z rozpočtu.

Najbližším zaujímavým podujatím v tomto smere bude konferencia ministrov vnútra krajín centrálnej Európy, ktorá by sa, podľa predpokladov, mala konať 8. februára vo Viedni a ktorú taktiež zorganizuje minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil spolu s rezortnými kolegami. Svoju účasť na tejto konferencii už potvrdilo 16 krajín zo širšieho a bližšieho okolia.

Rakúsky minister pre média prezradil, že jednou z tém konferencie budú otázky urýchlenia vyhostenia nelegálnych prisťahovalcov do ich domovských krajín a posilnenie ochrany vonkajších hraníc Európskej únie. Počas rokovaní určite bude prezentovať aj iné návrhy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,