asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo strany Slovenska. Uvažujú o prísnejších kontrolách na našej spoločnej hranici

 Aktuality

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo susedných krajín. Preto minister obrany našich západných susedov Hans Peter Doskozil vypracoval konkrétny návrh a chce zaviesť prísnejšie kontroly na hraniciach so susedmi vrátane Slovenska.

22 Január
2017 17:44:32

 

Foto: Facebook

Jeho návrh obsahuje niekoľko zaujímavých momentov, ktoré v najbližšom období mieni prerokovať s rakúskym ministrom vnútra, pretože to sa, pochopiteľne, týka kompetencií jeho rezortu. Minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil prezradil, že nové opatrenia by pomohli znížiť počet nelegálnych migrantov, ktorí sa dostávajú na územie republiky zo susedných krajín – vrátane Slovenska. Samozrejme, zo strany Slovenska do Rakúska smeruje ten najmenší počet migrantov, ale tie opatrenia by sa mali týkať aj našej spoločnej hranice.    

Podľa tohto návrhu do kontroly na hraniciach by mali „zainteresovať“ aj rakúsku armádu, ktorá by preverovala napríklad aj vlaky prichádzajúce zo Slovenska. Ako vždy v takých prípadoch kompetentní žiadajú „financie a ľudí“ a preto rakúsky minister by chcel zvýšiť počet príslušníkov polície a vojakov, ktorí chránia hranice. Samozrejme, by sa na to mali byť vyčlenené aj ďalšie finančné prostriedky z rozpočtu.

Najbližším zaujímavým podujatím v tomto smere bude konferencia ministrov vnútra krajín centrálnej Európy, ktorá by sa, podľa predpokladov, mala konať 8. februára vo Viedni a ktorú taktiež zorganizuje minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil spolu s rezortnými kolegami. Svoju účasť na tejto konferencii už potvrdilo 16 krajín zo širšieho a bližšieho okolia.

Rakúsky minister pre média prezradil, že jednou z tém konferencie budú otázky urýchlenia vyhostenia nelegálnych prisťahovalcov do ich domovských krajín a posilnenie ochrany vonkajších hraníc Európskej únie. Počas rokovaní určite bude prezentovať aj iné návrhy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1283x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,