asfasdf ×

NázorObčana.sk

Verejná tribúna v Báčskom Petrovci

 Aktuality

Obec Báčsky Petrovec, podobne ako aj v minulých rokoch, v spolupráci s Pokrajinským sekretariátom pre poľnohospodárstvo, vodné hospodárstvo a lesníctvo a Inštitútom pre roľníctvo a zeleninárstvo v zimnom období prichystala tribúnu.

22 Január
2017 17:47:05

 

Foto: Jaroslav Čiep

Spoločne sa pokúsili osloviť poľnohospodárov z tejto obce. Obsahom tribúny včera večer vo veľkej sieni Zhromaždenia Obce Báčsky Petrovec bola prezentácia aktivít Pokrajinského sekretariátu pre poľnohospodárstvo, vodné hospodárstvo a lesníctvo v nadchádzajúcom období a plánované vkladanie do vojvodinského poľnohospodárstva.

V mene pokrajinského sekretariátu sa prítomným poľnohospodárom prihovorili zástupcovia pokrajinského tajomníka Mladen Petković a Vladislav Krsmanović. Hostí na začiatku tribúny privítal predseda Báčskopetrovskej obce Srđan Simić.

Pokrajinské fondy pre poľnohospodárov

Podľa slov pokrajinských funkcionárov prichystané je ďalšie kolo subvencií, o ktoré sa vlani z územia Obce Báčsky Petrovec uchádzal veľmi malý počet poľnohospodárov. Hostia z Nového Sadu podrobnejšie informovali o tom, ktoré odvetvia poľnohospodárstva budú mať prioritu, ktoré položky zvýšili vzhľadom na vlaňajší rok, ale o tom, kedy súbehy budú vypísané, nedali presnejšiu odpoveď.

Pokrajinská samospráva aj naďalej bude podporovať a úverovať zveľadenie početných odvetví priamej a spracovateľskej výroby poľnohospodárov vo Vojvodine. Prítomným podrobne vysvetlili ako prísť aj k nenávratným financiám a výhodným úverom z pokrajinského rozpočtu.

Inštitút pre roľníctvo a zeleninárstvo v Novom Sade

Na tribúne sa zúčastnili predstavitelia Inštitútu pre roľníctvo a zeleninárstvo z Nového Sadu. Riaditeľ inštitútu Dr. Ján Turan sa v prednáške zameral na mechanizáciu – ako ju udržiavať, ako sa riadiť pri sejbe obilnín, pri postreku a aj pri zbere.

Poukázal aj na časté chyby pri obsluhovaní mechanizácie a aké zmenšenie prínosov potom poľnohospodári môžu očakávať. Šľachtiteľ odrôd Dr. Milisav Stojaković prítomných oboznámil o sortimente nových hybridov kukurice z ich šľachtiteľského programu a aké výnosy dávajú.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1113x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1040x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1851x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,