asfasdf ×

NázorObčana.sk

Verejná tribúna v Báčskom Petrovci

 Aktuality

Obec Báčsky Petrovec, podobne ako aj v minulých rokoch, v spolupráci s Pokrajinským sekretariátom pre poľnohospodárstvo, vodné hospodárstvo a lesníctvo a Inštitútom pre roľníctvo a zeleninárstvo v zimnom období prichystala tribúnu.

22 Január
2017 17:47:05

 

Foto: Jaroslav Čiep

Spoločne sa pokúsili osloviť poľnohospodárov z tejto obce. Obsahom tribúny včera večer vo veľkej sieni Zhromaždenia Obce Báčsky Petrovec bola prezentácia aktivít Pokrajinského sekretariátu pre poľnohospodárstvo, vodné hospodárstvo a lesníctvo v nadchádzajúcom období a plánované vkladanie do vojvodinského poľnohospodárstva.

V mene pokrajinského sekretariátu sa prítomným poľnohospodárom prihovorili zástupcovia pokrajinského tajomníka Mladen Petković a Vladislav Krsmanović. Hostí na začiatku tribúny privítal predseda Báčskopetrovskej obce Srđan Simić.

Pokrajinské fondy pre poľnohospodárov

Podľa slov pokrajinských funkcionárov prichystané je ďalšie kolo subvencií, o ktoré sa vlani z územia Obce Báčsky Petrovec uchádzal veľmi malý počet poľnohospodárov. Hostia z Nového Sadu podrobnejšie informovali o tom, ktoré odvetvia poľnohospodárstva budú mať prioritu, ktoré položky zvýšili vzhľadom na vlaňajší rok, ale o tom, kedy súbehy budú vypísané, nedali presnejšiu odpoveď.

Pokrajinská samospráva aj naďalej bude podporovať a úverovať zveľadenie početných odvetví priamej a spracovateľskej výroby poľnohospodárov vo Vojvodine. Prítomným podrobne vysvetlili ako prísť aj k nenávratným financiám a výhodným úverom z pokrajinského rozpočtu.

Inštitút pre roľníctvo a zeleninárstvo v Novom Sade

Na tribúne sa zúčastnili predstavitelia Inštitútu pre roľníctvo a zeleninárstvo z Nového Sadu. Riaditeľ inštitútu Dr. Ján Turan sa v prednáške zameral na mechanizáciu – ako ju udržiavať, ako sa riadiť pri sejbe obilnín, pri postreku a aj pri zbere.

Poukázal aj na časté chyby pri obsluhovaní mechanizácie a aké zmenšenie prínosov potom poľnohospodári môžu očakávať. Šľachtiteľ odrôd Dr. Milisav Stojaković prítomných oboznámil o sortimente nových hybridov kukurice z ich šľachtiteľského programu a aké výnosy dávajú.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,