asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Downer: „Británia by mala zjednodušiť imigračné pravidlá pre Austrálčanov, ak chce s ňou podpísať dohodu o voľnom obchode“

 Aktuality

Veľká Británia sa „rozvádza“ s Európskou úniou, avšak so svojou „anglosaskou rodinou“ naopak mieni upevňovať vzťahy. Nie je preto náhodou, že nového amerického prezidenta, ako prvá, navštívi práve britská premiérka.

25 Január
2017 18:38:05

 

Foto: Facebook

Spojené kráľovstvo buduje vzťahy aj s protinožcami a do Londýnu priletel najvyšší austrálsky komisár Alexander Downer. Hneď po prílete pre britské média vysvetlil hlavný cieľ svojej návštevy a povedal, že Veľká Británia by mala zjednodušiť imigračné pravidlá pre Austrálčanov, ak chce podpísať s Austráliou dohodu o voľnom obchode. Prezradil, že ide hlavne o austrálskych biznismenov, ktorí by sa mali bezproblémovo dostávať na britské ostrovy a rozvíjať tu svoje aktivity.

Alexander Downer podčiarkol, že práve v čase, keď Veľká Británia odchádza z EÚ a vznikajú nové podmienky, Spojené kráľovstvo by malo usporiadať svoje vzťahy aj s inými krajinami, ktoré nepatria do Európskej únie – predovšetkým, samozrejme, s Austráliou, ktorú reprezentuje. Poznamenal, že Veľká Británia by mala podpísať s Austráliou dohodu o zlepšení podmienok pre austrálskych podnikateľov na území Británie ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo odíde z EÚ.

Poukázal na to, britská premiérka Theresa Mayová bez okolkov povedala, že mieni zmeniť vzťahy medzi Veľkou Britániou a colnou úniou EÚ a potom bude mať možnosť uzatvoriť obchodné dohody po celom svete. Alexander Downer podčiarkol, že prípravnou prácou v tejto oblasti sa treba zaoberať už v súčasnosti.

Vo svojom rozhovore pre rozhlasovú stanicu BBC povedal: „Chceme dosiahnuť lepšie podmienky pre austrálskych podnikateľov pracujúcich v Británii. O tom sa často rozprávame počas našich rokovaní o slobodnom obchode. Zatiaľ to vyzerá takto. Napríklad, austrálska spoločnosť chce poslať svojich výkonných riaditeľov do Veľkej Británie. V súčasnosti sa za týmto účelom využívajú víza Tier 2. Je to dosť komplikované a preto treba súčasný systém zjednodušiť. Očakávam, že nastanú zmeny, ktoré by sme radi privítali,  a o tom budem hovoriť s britskými kolegami,“ prezradil.

Alexander Downer poukázal na to, že dohoda medzi Austráliou a Britániou môže byť  dosiahnutá dosť rýchlo aj za podmienok Brexitu. Pripomenul, že predošlá dohoda medzi Canberrou a Washingtonom bola uzatvorená tiež dosť rýchlo – v priebehu 8 mesiacov po zvolení amerického prezidenta Georgea W Busha. „Je jasné, že Veľká Británia môže uzatvárať obchodné dohody s rôznymi krajinami, avšak v súčasnosti iba po odchode z EÚ.  Brexit všetko mení. Už sme poskytli britskej vláde návrh, ako si predstavujeme našu dohodu o voľnom obchode,“ povedal v závere najvyšší austrálsky komisár Alexander Downer.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 496x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1397x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1077x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,