asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Downer: „Británia by mala zjednodušiť imigračné pravidlá pre Austrálčanov, ak chce s ňou podpísať dohodu o voľnom obchode“

 Aktuality

Veľká Británia sa „rozvádza“ s Európskou úniou, avšak so svojou „anglosaskou rodinou“ naopak mieni upevňovať vzťahy. Nie je preto náhodou, že nového amerického prezidenta, ako prvá, navštívi práve britská premiérka.

25 Január
2017 18:38:05

 

Foto: Facebook

Spojené kráľovstvo buduje vzťahy aj s protinožcami a do Londýnu priletel najvyšší austrálsky komisár Alexander Downer. Hneď po prílete pre britské média vysvetlil hlavný cieľ svojej návštevy a povedal, že Veľká Británia by mala zjednodušiť imigračné pravidlá pre Austrálčanov, ak chce podpísať s Austráliou dohodu o voľnom obchode. Prezradil, že ide hlavne o austrálskych biznismenov, ktorí by sa mali bezproblémovo dostávať na britské ostrovy a rozvíjať tu svoje aktivity.

Alexander Downer podčiarkol, že práve v čase, keď Veľká Británia odchádza z EÚ a vznikajú nové podmienky, Spojené kráľovstvo by malo usporiadať svoje vzťahy aj s inými krajinami, ktoré nepatria do Európskej únie – predovšetkým, samozrejme, s Austráliou, ktorú reprezentuje. Poznamenal, že Veľká Británia by mala podpísať s Austráliou dohodu o zlepšení podmienok pre austrálskych podnikateľov na území Británie ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo odíde z EÚ.

Poukázal na to, britská premiérka Theresa Mayová bez okolkov povedala, že mieni zmeniť vzťahy medzi Veľkou Britániou a colnou úniou EÚ a potom bude mať možnosť uzatvoriť obchodné dohody po celom svete. Alexander Downer podčiarkol, že prípravnou prácou v tejto oblasti sa treba zaoberať už v súčasnosti.

Vo svojom rozhovore pre rozhlasovú stanicu BBC povedal: „Chceme dosiahnuť lepšie podmienky pre austrálskych podnikateľov pracujúcich v Británii. O tom sa často rozprávame počas našich rokovaní o slobodnom obchode. Zatiaľ to vyzerá takto. Napríklad, austrálska spoločnosť chce poslať svojich výkonných riaditeľov do Veľkej Británie. V súčasnosti sa za týmto účelom využívajú víza Tier 2. Je to dosť komplikované a preto treba súčasný systém zjednodušiť. Očakávam, že nastanú zmeny, ktoré by sme radi privítali,  a o tom budem hovoriť s britskými kolegami,“ prezradil.

Alexander Downer poukázal na to, že dohoda medzi Austráliou a Britániou môže byť  dosiahnutá dosť rýchlo aj za podmienok Brexitu. Pripomenul, že predošlá dohoda medzi Canberrou a Washingtonom bola uzatvorená tiež dosť rýchlo – v priebehu 8 mesiacov po zvolení amerického prezidenta Georgea W Busha. „Je jasné, že Veľká Británia môže uzatvárať obchodné dohody s rôznymi krajinami, avšak v súčasnosti iba po odchode z EÚ.  Brexit všetko mení. Už sme poskytli britskej vláde návrh, ako si predstavujeme našu dohodu o voľnom obchode,“ povedal v závere najvyšší austrálsky komisár Alexander Downer.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1177x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1711x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1636x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1451x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,