asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej srbskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković

 Aktuality

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković. Návšteva sa uskutočnila v Podnikateľskom a inovačnom centre v Báčskom Petrovci.

26 Január
2017 17:47:59

 

Foto: Jaroslav Čiep

Cieľom návštevy pokrajinského funkcionára bolo spoznať činnosť centra, oboznámiť sa s jeho plánom a programom na rok 2017 a nadviazať vzájomnú spoluprácu.

Podpredseda vlády APV a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiku Ivan Đoković v spoločnosti predsedu Obce Báčsky Petrovec Srđana Simića a ďalších členov obecnej rady zavítali do areálu Podnikateľského a inovačného centra pre podporu a rozvoj nových mikropodnikov, malých a stredných podnikov, ktorého činnosť sa zameriava na hospodársky rozvoj, zlepšovanie podmienok a skvalitnenie života občanov miestnej samosprávy. Privítala ich riaditeľka PIC Jana Zabunov.

Podnikateľský inkubátor

PIC v Petrovci bol postavený v roku 2009, ako realizácia projektu, ktorý s partnermi uskutočnila obec Báčsky Petrovec prostriedkami Vlády Slovenskej republiky v rámci programu Slovak AID.

Jeho zakladateľmi sú Miestne spoločenstvo Báčsky Petrovec, Regionálna rozvojová agentúra Slovenska, VIP fond a Akadémia ženského podnikania.

PIC slúži ako podnikateľský inkubátor. V ňom je v súčasnosti 12 nájomníkov. Pracuje s cieľom dosiahnuť pokrok v koncepcii duálneho vzdelávania, ktoré sa stalo vyhľadávaným predovšetkým na medzinárodnom trhu práce.

Podpredseda Ivan Đoković povedal, že k dnešnej návšteve prišlo aj preto, aby sa sekretariát a verejnosť zoznámili s prácou a funkciu centra.

,,Podnikateľský inkubátor v Petrovci potvrdzuje svoj účel a samotnú skutočnosť, že je tu profesionálny manažérsky tím. Avšak, časť kancelárií je prázdna, takže je tu priestor pre podporu nových ľudí, aby začali so svojim vlastným podnikom. Ako sekretariát v nadchádzajúcom období budeme pomáhať podnikateľom, napríklad prostredníctvom spoločného programu s Národnou službou pre zamestnávanie prostredníctvom dotácií pre seba-zamestnanie. Rovnako aj dotovaním nákupu strojov, zariadení a softwaru pre potreby potenciálnych obyvateľov tohto inkubátora,“ povedal Đoković.

On tiež oznámil oficiálnu návštevu do Obce Báčsky Petrovec v budúcnosti, aby vzhliadol jej hospodársky a turistický potenciál.

Zároveň Đoković podporil iniciatívu riaditeľky Akadémie ženského podnikania Jany Zabunov a oznámil podporu organizovaniu každoročného podujatia Podnikateľka Vojvodiny. Tohto roku sa bude konať v apríli alebo v máji v Novom Sade.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 569x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,