asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej srbskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković

 Aktuality

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković. Návšteva sa uskutočnila v Podnikateľskom a inovačnom centre v Báčskom Petrovci.

26 Január
2017 17:47:59

 

Foto: Jaroslav Čiep

Cieľom návštevy pokrajinského funkcionára bolo spoznať činnosť centra, oboznámiť sa s jeho plánom a programom na rok 2017 a nadviazať vzájomnú spoluprácu.

Podpredseda vlády APV a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiku Ivan Đoković v spoločnosti predsedu Obce Báčsky Petrovec Srđana Simića a ďalších členov obecnej rady zavítali do areálu Podnikateľského a inovačného centra pre podporu a rozvoj nových mikropodnikov, malých a stredných podnikov, ktorého činnosť sa zameriava na hospodársky rozvoj, zlepšovanie podmienok a skvalitnenie života občanov miestnej samosprávy. Privítala ich riaditeľka PIC Jana Zabunov.

Podnikateľský inkubátor

PIC v Petrovci bol postavený v roku 2009, ako realizácia projektu, ktorý s partnermi uskutočnila obec Báčsky Petrovec prostriedkami Vlády Slovenskej republiky v rámci programu Slovak AID.

Jeho zakladateľmi sú Miestne spoločenstvo Báčsky Petrovec, Regionálna rozvojová agentúra Slovenska, VIP fond a Akadémia ženského podnikania.

PIC slúži ako podnikateľský inkubátor. V ňom je v súčasnosti 12 nájomníkov. Pracuje s cieľom dosiahnuť pokrok v koncepcii duálneho vzdelávania, ktoré sa stalo vyhľadávaným predovšetkým na medzinárodnom trhu práce.

Podpredseda Ivan Đoković povedal, že k dnešnej návšteve prišlo aj preto, aby sa sekretariát a verejnosť zoznámili s prácou a funkciu centra.

,,Podnikateľský inkubátor v Petrovci potvrdzuje svoj účel a samotnú skutočnosť, že je tu profesionálny manažérsky tím. Avšak, časť kancelárií je prázdna, takže je tu priestor pre podporu nových ľudí, aby začali so svojim vlastným podnikom. Ako sekretariát v nadchádzajúcom období budeme pomáhať podnikateľom, napríklad prostredníctvom spoločného programu s Národnou službou pre zamestnávanie prostredníctvom dotácií pre seba-zamestnanie. Rovnako aj dotovaním nákupu strojov, zariadení a softwaru pre potreby potenciálnych obyvateľov tohto inkubátora,“ povedal Đoković.

On tiež oznámil oficiálnu návštevu do Obce Báčsky Petrovec v budúcnosti, aby vzhliadol jej hospodársky a turistický potenciál.

Zároveň Đoković podporil iniciatívu riaditeľky Akadémie ženského podnikania Jany Zabunov a oznámil podporu organizovaniu každoročného podujatia Podnikateľka Vojvodiny. Tohto roku sa bude konať v apríli alebo v máji v Novom Sade.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius
,