asfasdf ×

NázorObčana.sk

Podnestersko odmietlo usporiadať referendum o pripojení sa k Moldavsku

 Aktuality

Prezident Podnesterskej Moldavskej republiky Vadim Krasnoseľskij odmietol návrh prezidenta Moldavska Igora Dodona o tom, aby v Podnestersku usporiadali referendum o pripojení tejto nepriznanej republiky k Moldavsku.

27 Január
2017 18:44:14

 

Foto: PG

„Moldavsko ako suverénny štát môže organizovať referendá koľko len chce. Toto je jeho vnútorná záležitosť. Ale u nás, v Podnestersku, občania sa ešte v r. 2006 hlasovali za nezávislosť – s tým, že neskôr sa Podnestersko pričlení k Rusku. Preto u nás nik nepotrebuje organizovať opakované referendá ohľadom danej otázky. Náš ľud si už dávnejšie zvolil svoju cestu,“ povedal Vadim Krasnoseľskij v rozhovore pre média.

Podnesterské média pripomínajú, že 24 hodín predtým moldavský prezident Igor Dodon navrhol vyriešiť otázku o vzťahoch Moldavska a Podnesterska prostredníctvom všeľudového referenda – ako v Moldavsku, tak aj v Podnestersku. Navrhol, aby moldavský parlament vypracoval plán zjednotenia Moldavska a Podnesterska.

Igor Dodon taktiež pripomenul, že prednedávnom dosiahli konečne pozitívne výsledky v normalizácii vzťahov susedných krajín, ktoré boli dlhé roky dosť komplikované. Napríklad, zjednodušili proces prekročenia hranice občanmi obidvoch krajín. Moldavský prezident prisľúbil aj ďalšie ústretové kroky vo vzťahoch susedov. 

Moldavské a podnesterské média pripomínajú, že prvé stretnutie lídrov obidvoch krajín po dlhej 8-ročnej pauze sa uskutočnilo začiatkom januára v meste Bendery, ktoré sa nachádza v Podnestersku. Prezidenti rokovali o cezhraničnej a hospodárskej spolupráci, ale o politických otázkach zatiaľ nediskutovali.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,