asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová povedala niečo neuveriteľné, čomu pri všetkej úcte nedá sa veriť

 Aktuality

Politici, samozrejme, vyhlásenia robia všelikade a vyhlasujú všeličo. Potom často svoje výroky odvolávajú a sľuby nedodržiavajú. Občas však vyslovia také niečo, že pri všetkej úcte sa im nedá veriť, pretože povedia niečo neuveriteľné...

29 Január
2017 17:34:04

 

Foto: Facebook

Niečo podobné počas svojej návštevy USA povedala aj britská premiérka Theresa Mayová. Prekvapení politici a novinári iba zízali a neverili vlastným ušiam, keď britská premiérka prezentovala najnovší bod v zahraničnej politike Anglosasov: „Veľká Británia a Spojené štáty už nikdy viac nebudú zasahovať do záležitostí druhých krajín v pokusoch prerobiť svet podľa svojich predstáv”, vyhlásila Theresa Mayová.

Povedala to vo svojom prejave pred členmi Republikánskej strany USA vo Filadelfii. Theresa Mayová podčiarkla, že tieto dve krajiny už nebudú opakovať chyby minulosti, naznačila tým na mnohopočetné vojny a konflikty, ako napríklad, vojnu v Líbyi, Iraku a Afganistane.

Americké a britské média venujú obrovskú pozornosť pobytu Theresy Mayovej v USA a jej stretnutiam s najvyššími americkými politikmi, členmi novej administrácie. Tomuto jej „epochálnemu výroku“ o zmene zahraničnej politike USA a Veľkej Británie venovali iba malý priestor, takmer ho nekomentovali. Nevzali si ho vážne, pretože nik neuverí tomu, že Washington a Londýn tak prudko otočia svoju zahraničnú politiku o 180 stupňov.

Americké média oveľa viac zaujíma, o čom rokujú lídri USA a Veľkej Británie na margo ďalšej veľmoci – Ruska. Citujú britskú premiérku, ktorá tvrdí, že Západ musí spolupracovať s Ruskom, ale z pozície sily. Na druhej strane musí urobiť všetko, aby sa vyhol konfliktu s  Ruskom. „Musíme spolupracovať s Ruskom z pozície sily. Musíme budovať vzťahy, systém a procesy tak, aby bola spolupráca pravdepodobnejšia ako konflikt,“ podčiarkla Mayová.

Na druhej strane neodmieta spoluprácu troch veľmoci čo sa týka boja proti terorizmu v Sýrii. Je presvedčená, že Veľká Británia, USA a Rusko by mohli v tejto otázke spolupracovať, ale vždy mať na pamäti príslovie: „Dôveruj, ale preveruj”. Zdôraznila, že Západ by mal byť ostražitý, ale predsa by sa mal pokúsiť o spoluprácu s Ruskom, čo sa týka boja proti terorizmu v Sýrii.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(69 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1182x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1138x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1043x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1903x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,