asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Tieňová CIA“ predpovedala Rusku začiatok apokalypsy v roku 2017

 Aktuality

Riaditeľ „tieňovej CIA“ George Friedman vo svojej novej predpovedi o Rusku nazval rok 2017 východiskovým bodom na rozpad štátu, ktorý analytik stanovil na rok 2040.

30 Január
2017 18:22:56

 

Foto: Facebook

Svetovo známy rusofób odmeriava ruskú apokalypsu saudskými mierami, vychádzajúc z pádu cien ropy, počínajúc koncom 2000-cich rokov. Predpoveď Firedmana je založená na negatívnom vývoji cien ropy, ktorý sa začal už v roku 2008. Barel ropy vtedy stál 91,5 USD, kým v roku 2016 zlacnel do 43 USD. Pád ceny ropy vraj vyprovokoval systémovú krízu, ktorá zachytila veľkú časť regiónov Ruska.

Friedmanovu ideu si osvojil časopis Forbes, ktorý uvádza, že zníženie sociálnych výdajov o 10 % už vyprovokovalo rast protestov v malých mestách a vyše 2 milióny ľudí sa ocitlo pod hranicou chudoby. Na základe tejto zjavne neúplnej a jednostrannej štatistiky riaditeľ Stratfor urobil ďalekosiahle závery, evidentne navýšujúc negatíva tých hospodárskych problémov, na ktoré Rusko naozaj narazilo po roku 2014.

Lenže George Friedman si pri tom aj zjavne protirečí, znehodnocujúc evidentne pozitívne fakty. Tak napríklad, medzi negatíva zaradil aj zníženie inflácie v roku 2016 do jej najnižšej úrovne 5,5 % a rast zárobkov obyvateľstva o 5 % v prvom štvrťroku 2016. Navyše sa Stratfor odvoláva na rozpočet RF, podľa ktorého má meje ako štvrtina z 85 subjektov nedostatok rozpočtových prostriedkov a reálny deficit má len 7 z nich.

Hlavný ideológ „tieňovej CIA“ straší Rusko „dlhou ruskou zimou“, ktorá práve v roku 2017 naznačí „hlbinu“ budúceho rozpadu štátu. Je evidentné, že Friedman vo svojej apokalyptickej predpovedí vôbec odmieta ruský rozpočet, ktorý má podľa neho vôbec „malý význam“. Vzrušuje ho však míňanie Moskvou obrovských súm na vojenskú modernizáciu, a vlastne hlavne proti tomu sú jeho nepresvedčivé predpovede o zániku Ruska.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,