asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videokonferencia medzi Kyjevom, Doneckom a Luhanskom sa skončila fiaskom. Tento neúspech môže zapríčiniť ekologickú katastrofu

 Aktuality

Najnovšie zasadnutie účastníkov Kontaktnej skupiny pre mierové riešenie konfliktu na Donbase sa začalo takpovediac na diaľku: všetci kompetentní sa najprv stretli na videokonferencii – nachádzali sa na svojom území...

30 Január
2017 18:28:23

 

Foto: Screenshot YouTube

Hovorkyňa predsedu doneckej delegácie na Minských rokovaniach a predsedu Doneckého parlamentu Denisa Pušilina – Viktória Talakinová pre média uviedla, že hlavnou témou rokovaní bola situácia v lokalite Doneckej filtračnej stanice. Všetko sa veľmi skomplikovalo, keď ukrajinské ozbrojené jednotky „sa presťahovali“ bližšie k tomuto objektu a začali ho  ostreľovať zasa porušujúc Minské dohody.

Zástupcovia Doneckého vedenia a miestne média prízvukujú: na to, že ukrajinská armáda stále porušuje prímerie a ostreľuje rôzne lokality v Doneckej a Luhanskej republike, si v Donecku a Luhansku už zvykli. Horšie je to, že ostreľovanie Doneckej filtračnej stanice môže nielen zapríčiniť to, že desiatky tisíc ľudí zostanú bez pitnej vody, ale môže to viesť aj ku ekologickej katastrofe. Pre média to podčiarkol aj Denis Pušilin.   

Rokovania v režime videokonferencie nepriniesli žiadne výsledky. Ukrajinská strana odmietla priznať, že porušuje Minské dohody a že presunula svoje ozbrojené jednotky oveľa bližšie k Donecku, ako je to zakotvené v Minských dohodách. Doneckí a Luhanskí predstavitelia, žiadali, aby ukrajinskí vojaci odišli od Doneckej filtračnej stanice aspoň na vzdialenosť 1,5 km, ale ukrajinská strana túto požiadavku odmietla splniť.

Denis Pušilin pre média podčiarkol, že všetky úsilia luhanskej a doneckej strany dosiahnuť kompromis skrachovali. Jedinou nádejou na aspoň nejaké kompromisné riešenie je návrh rakúskeho koordinátora Kontaktnej skupiny Martina Sajdika, ktorý navrhol, aby otázkou Doneckej filtračnej stanice sa Kontaktná skupina zaoberala hneď na svojom najbližšom zasadnutí v Minsku – možno aspoň vtedy sa podarí nájsť kompromisné riešenie.  

Denis Pušilin pre média vysvetlil, v čom je nebezpečenstvo spojené s ostreľovaním Doneckej filtračnej stanice ukrajinskou armádou. V následku poškodenia zariadenia môže dôjsť k úniku chlóru, ktorý zamorí celé okolie, hlavné pôdu, vodné plochy a rastliny. Donecké a luhanské média v tejto súvislosti pripomínajú, že počas konfliktu na Donbase ukrajinské vojska veľa razy ostreľovali  Doneckú filtračnú stanicu a je to takmer zázrak, že zatiaľ nebola vážne poškodená a ešte nedošlo k ekologickej katastrofe.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1098x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1017x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 982x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1838x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,