asfasdf ×

NázorObčana.sk

Podnetný mediálny projekt v Srbsku

 Aktuality

Ako je to už zaužívanou praxou, tradičné ročné stretnutie členov Asociácie médií Srbska bolo nielenže vhodnou príležitosťou vzájomne si vymeniť názory a postrehy na tému Čo nového u vás, ale aj poinformovať sa o niečom novom.

01 Február
2017 18:10:35

 

Foto: Oto Filip

Konkrétne o projekte  Rozumieš médiám? zaoberajúcim sa mediálnou gramotnosťou. Stretnutím a uvedenou aktivitou Asociácia médií Srbska, zoskupujúca početné novinové vydavateľstvá, portály, tlačové agentúry a združenia, zase prejavila odhodlanie kráčať vedno so súčasnou dobou, pritom sa zaoberajúc možnosťami ako prispieť k urovnaniu nahromadených problémov mediálneho priemyslu.

Vítajúc kolegov a členov asociácie v sále Mediterán novobelehradského hotelu Crowne Plaza, jej výkonná riaditeľka Dalila Ljubičićová podotkla včera večer, že sa vlani takáto recepcia diala práve 27. januára, čo akoby bolo predzvesťou, že sa onedlho budeme viac kamarátiť so žiakmi základných škôl.

„ Nevedeli sme vtedy, že ohnisko záujmu posunieme trochu z aktuálnych problémov mediálneho trhu na čosi, čo sa má stať budúcnosťou. Ide o to, aby dnešní základoškoláci a naši budúci čitatelia, diváci a poslucháči lepšie rozumeli mediálnym obsahom. Svoju úlohu sme videli v spoločensky zodpovednom projekte o mediálnej gramotnosti, ktorý sme realizovali vlani a v ktorom pokračujeme v tomto roku,“ podotkla Ljubičićová.

Zmieňujúc sa o nahromadených mediálnych problémoch, predseda Správnej rady Asociácie Zoran Sekulić podotkol, že pri takejto deľbe rolí, jemu pripadlo hrať zlého policajta. Podľa neho, návrat do reality znamená, že nám vlani mediálna scéna nebola lepšia ako predtým, hoci sme si to priali.

„To znamená, že nám náklady nestúpali, ale klesali. Znamená to, že sa politické a finančné ovzdušie v ktorom médiá pôsobili zhoršilo, znamená to tiež, že médiá neponúkali verejnosti tie obsahy, ktoré táto očakávala, že médiá narúšali profesijné a podnikateľské  kódexy viac ako predtým, znamená to, že mediálny regulatív nie je dôsledné uplatnený tak, ako sme očakávali…“

To všetko generálne znamená, že médiá v Srbsku prichádzajú o dôveru verejnosti. Je to ich zodpovednosťou, no nie je všetko výlučne na nich. Ide aj o tých, ktorých záväzkom a právom bolo upraviť mediálne pomery, tak normatívne, politické ako i finančné, za účelom vzniku podmienok na slobodné, profesijné, nehatené a objektívne pôsobenie médií – kvitoval Sekulić, tlmočiac nádej, že sa mnohé z problémov predsa urovnajú v mesiacoch pred nami.

Na záver úradnej časti stretnutia bol odvysielaný kratší film o účinkovaní žiakov šiestich základných škôl v Srbsku v projekte o mediálnej gramotnosti. Zoran Sekulić v mene asociácie odovzdal ďakovné listiny viacerým mediálnym inštitúciám a lokálnym televíziám, ktoré podnetný projekt výrazne a konkrétne podporili.

Oto Filip

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1547x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2065x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1942x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1709x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,