asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótska prvá dáma Nicola Sturgeonová sa nevzdáva a dala britskej premiérke „malé ultimátum“

 Aktuality

Britské média uvádzajú, že premiérka Theresa Mayová má už vlastne iba dva mesiace na to, aby „zariadila slušný Brexit“ pre Spojené kráľovstvo. Londýn má problémy nielen s zostatkom Európskej únie, ale aj so susedným Škótskom.

01 Február
2017 18:12:07

 

Foto: Facebook

Škótska premiérka Nicola Sturgeonívá, ako sa zisťuje, je „nemenej železná lady“, ako Theresa Mayová a húževnaté „pretláčanie rukou“ pokračuje a obe Anglosasky demonštrujú svoju tvrdú a neústupčivú „ostrovnú“ povahu. Kým Angličanka preferuje tvrdý Brexit, Škótka chce, aby jej krajina zostala v EÚ a využívala výhody európskeho trhu. 

Britské média uvádzajú, že Nicola Sturgeonívá mieni sa zaručiť podporou čo najväčšieho počtu domácich politikov a preto do konca marca, kedy by mal byť aktivovaný článok 50. Lisabonskej zmluvy o vystúpení z EÚ, asi zvolá Valné zhromaždenie Škótskej národnej strany, ktorej je predsedníčkou. Hlavnou témou bude, pochopiteľne, Brexit a to, ako sa z tejto kauze môže Škótsko vyviaznuť s čo najmenšími stratami.

Pre škótske média Nicola Sturgeonívá sa posťažovala, že britská premiérka „neposlúcha“: málo si všíma názory a postoje partnerov z Európskej únie a konkrétne Škótska, pokračuje vo svojej politike a nemieni ustupovať. Najviac škótsku premiérku mrší, že Theresa Mayová nijako nereaguje na škótsku požiadavku: Škótsko by chcelo zostať na jednotnom európskom trhu a Mayová vôbec neponúka žiadne varianty, ako by sa to dalo zariadiť v rámci Brexitu.

Nicola Sturgeonová prízvukovala, že čas beží, koniec marca, ako aj aktivácia povestného článku 50 sa blíži a preto Škóti by už konečne chceli vidieť nejaké konkrétne ponuky zo strany Londýnu. Prízvukovala, že nechce sa hádať s Mayovou a hľadá kompromisné riešenie. Avšak nemôže donekonečna ustupovať a musí predovšetkým hájiť záujmy Škótska.   

Škótska „železná lady“ prízvukovala, že urobí všetko, aby obhájila záujmy obyvateľov Škótska, väčšina ktorých chce, aby ich krajina zostala v Európskej únii. Preto žiada Londýn, aby už konečne ponúkol nejaké riešenie, ktoré by vyhovovalo aj Škótsku – na to má už necelé dva mesiace.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 487x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 777x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,