asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zástupca talianskeho ministra zahraničia Mario Giro: Veľká Británia a EÚ sa blížia k ekonomickej studenej vojne

 Aktuality

Veľká Británia vo svojom „tvrdom Brexite“ zasa pritvrdzuje, čo znepokojuje politikov z ostatných krajín Európskej únie. Zatiaľ sú vo svojich vyhláseniach opatrní, ale poukazujú na to, že táto konfrontácia môže mať dosť negatívne následky.

02 Február
2017 17:41:08

 

Foto: Facebook

Zástupca talianskeho ministra zahraničia Mario Giro upozorňuje na to, že vzťahy medzi Veľkou Britániou a zostatkom EÚ sa stále zhoršujú a začína sa „veľká bitka záujmov”. Obáva sa, že tieto nezhody môžu mať pre západný svet veľmi negatívne následky. Poukazuje na to, že Veľká Británia tlačí na tvrdý Brexit, čo, samozrejme, nevyhovuje členským krajinám EÚ. Varuje, že táto nerozvážna politika Spojeného kráľovstva môže zapríčiniť ekonomickú  studenú vojnu. Upozorňuje, že to môže pre západný svet spôsobiť skutočnú katastrofu a vyvolať na európskom kontinente veľmi nepríjemné problémy.

Mario Giro pripomenul, že počas nedávnych rokovaní členských krajín EÚ, na ktorých sa zúčastnilo 27 štátov a Veľká Británia už chýbala, viacerí európski politici sa vyslovili za to, že na oplátku za tvrdý Brexit aj Európska únia by mala pritvrdiť voči Veľkej Británii. Poukázal na to, že niektoré členské krajiny EÚ sa už chystajú prevziať časť britských privilégií a zbaviť Londýn postavenia európskeho a svetového finančného centra. Je jasné, že sa Londýn tomu bude brániť. „A to by už znamenalo začiatok ekonomickej vojny,” podčiarkol taliansky diplomat.

Obáva sa, že sa už asi nedá vyhnúť „bitke záujmov” – hlavné, pochopiteľne, ekonomických. Varuje, že následky môžu byť nepredvídateľné a preto navrhuje, aby Európska únia konala premyslene, ako podčiarkol, „s trpezlivosťou a pokojom a preto všetci voči sebe musíme byť úprimní a hrať iba čestnú hru,” zdôraznil Mario Giro.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 393x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 919x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,