asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zástupca talianskeho ministra zahraničia Mario Giro: Veľká Británia a EÚ sa blížia k ekonomickej studenej vojne

 Aktuality

Veľká Británia vo svojom „tvrdom Brexite“ zasa pritvrdzuje, čo znepokojuje politikov z ostatných krajín Európskej únie. Zatiaľ sú vo svojich vyhláseniach opatrní, ale poukazujú na to, že táto konfrontácia môže mať dosť negatívne následky.

02 Február
2017 17:41:08

 

Foto: Facebook

Zástupca talianskeho ministra zahraničia Mario Giro upozorňuje na to, že vzťahy medzi Veľkou Britániou a zostatkom EÚ sa stále zhoršujú a začína sa „veľká bitka záujmov”. Obáva sa, že tieto nezhody môžu mať pre západný svet veľmi negatívne následky. Poukazuje na to, že Veľká Británia tlačí na tvrdý Brexit, čo, samozrejme, nevyhovuje členským krajinám EÚ. Varuje, že táto nerozvážna politika Spojeného kráľovstva môže zapríčiniť ekonomickú  studenú vojnu. Upozorňuje, že to môže pre západný svet spôsobiť skutočnú katastrofu a vyvolať na európskom kontinente veľmi nepríjemné problémy.

Mario Giro pripomenul, že počas nedávnych rokovaní členských krajín EÚ, na ktorých sa zúčastnilo 27 štátov a Veľká Británia už chýbala, viacerí európski politici sa vyslovili za to, že na oplátku za tvrdý Brexit aj Európska únia by mala pritvrdiť voči Veľkej Británii. Poukázal na to, že niektoré členské krajiny EÚ sa už chystajú prevziať časť britských privilégií a zbaviť Londýn postavenia európskeho a svetového finančného centra. Je jasné, že sa Londýn tomu bude brániť. „A to by už znamenalo začiatok ekonomickej vojny,” podčiarkol taliansky diplomat.

Obáva sa, že sa už asi nedá vyhnúť „bitke záujmov” – hlavné, pochopiteľne, ekonomických. Varuje, že následky môžu byť nepredvídateľné a preto navrhuje, aby Európska únia konala premyslene, ako podčiarkol, „s trpezlivosťou a pokojom a preto všetci voči sebe musíme byť úprimní a hrať iba čestnú hru,” zdôraznil Mario Giro.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1193x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 909x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1066x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1391x 👤eugenius
,