asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Voľby v Hložanoch budú – nebudú

 Aktuality

30. januára zasadalo Zhromaždenie obce Báčsky Petrovec po desiatykrát v aktuálnom zložení. Ide o prvé zasadnutie petrovského lokálneho parlamentu po tom, čo sa pre nedostatok kvóra neuskutočnilo zasadnutie zvolané v súrnom postupe na 18. januára 2017

03 Február
2017 17:59:53

 

Foto: Jaroslav Čiep

Keďže navrhnutý rokovací poriadok neobsahoval bod týkajúci sa vymenovania volebnej komisie pre uskutočnenie volieb na členov Rady Miestneho spoločenstva Hložany, na začiatku zasadnutia ho navrhol výborník z Hložian Ondrej Fekete. Výborníci väčšinovej koalície po hlasovaní tento bod predsa zamietli.

Nový výborník

Namiesto Nataše Červenej z opozičnej listiny Jednotné Srbsko – Miroslav Čeman novým výborníkom Zhromaždenia obce Báčsky Perovec sa stal Darko Valentík z Kulpína.

Po slávnostnej prísahe novozvolený výborník Valentík sa vyjadril, že bude nezávislý a prisadol si k výborníkom vládnucej koalície.

O tom, ako k tomu prišlo, za rečníckym pultom hovoril výborník Čeman, ktorý Valentíka vyzval, aby vrátil mandát listine, na ktorej kandidoval v lokálnych voľbách. To sa však nestalo.

Priemyselná štvrť v Petrovci

Z ôsmich bodov rokovacieho programu najväčšiu diskusiu vyvolal bod o začiatku postupu scudzenia nehnuteľností vo vlastníctve Obce Báčsky Petrovec.

Keď ide o predaj osem obecných bytov v Petrovci, tu nebolo dilemy.

Rozruch vo výborníckych laviciach vyvolal však stavebný pozemok v priemyselnej štvrti. Ten obec plánuje predať za niečo viac ako 22-tisíc eur.

V rámci po troche vášnivej rozpravy o tom, kto čo urobil, resp. neurobil, aby sa priemyselná štvrť upravila a aby predané pozemky splnili svoj účel, teda, aby sa tam vystavali továrne, diskutovali predovšetkým opoziční výborníci Marčok, Prodanov, Čeman a Bohuš s členom Obecnej rady Zotovićom, za čo sa mu dostal prívlastok „rezervný výborník“.

Nastolila sa aj pálčivá otázka, či v priemyselnej štvrti v prípade príchodu nových investorov bude vôbec mať kto robiť. Keďže značná časť práceschopných mladších ľudí spolu s rodinami odchádza do zahraničia. Predovšetkým z toho dôvodu, že zo zárobkov, aké sú v petrovskej obci, nemôžu vyžiť.

Zánik Direkcie

Výborníci na tomto zasadnutí poľahky a bez diskusie schválili správu o práci a finančnú správu VP Direkcia pre výstavbu Báčsky Petrovec za minulý rok, ako i začiatočnú likvidačnú bilanciu tohto podniku.

Bez väčšej vôle vhlbovať sa do problematiky a po krátkom zdôvodnení inšpektora Duška Lukača výborníci schválili aj zmenu uznesenia o verejnej kanalizácii, odvádzaní a čistení odpadových vôd v dedinách z územia obce, ako aj zmenu uznesení o pokutách za priestupky. Cieľom týchto zmien je, podľa zdôvodnenia, odbremeniť priestupkový súd.

Na zasadnutí vymenovali i nového veliteľa, zástupcu veliteľa, náčelníka a členov obecného štábu pre mimoriadne situácie.

Pri bode výbornícke otázky odzneli vášnivé mienky o tom, či miestne voľby v Hložanoch budú alebo nebudú. Tiež či si Hložančania zaslúžili nútenú správu.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,