asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská agentúra Sky Data: EÚ je pobúrená nariadeniam Trumpa, ale až tretina Britov ich podporuje a žiada podobné opatrenia vo vlastnej krajine

 Aktuality

Búria sa vlády, búria sa európski a zaoceánski politici a média: kritizujú nariadenie amerického prezidenta, ktorý zakázal vstup migrantom zo 7 moslimských krajín do USA. Ale až tretina Britov podporuje Donalda Trumpa.

04 Február
2017 19:33:46

 

Ilustračné foto: Facebook

Dokonca ho nielen podporujú, ale domnievajú sa, že podobné opatrenia by bolo treba zaviesť aj na britských ostrovoch. Ukázal to prieskum agentúry Sky Data, ktorá sa opýtala na názory  1091 respondentov zo Spojeného kráľovstva. Hlavnou témou prieskumu bol postoj respondentov ku kontroverznému nariadeniu Donalda Trumpa.

Čo si myslia Briti na margo nariadenia amerického prezidenta, ktorý stopol príjem všetkých utečencov na 120 dní a na neurčitú dobu zaviedol zákaz vstupu do USA pre občanov Sudánu, Jemenu, Líbye, Somálska, Iraku, Iránu a Sýrie? Zistilo sa, že až 34% obyvateľov Veľkej Británie podporuje zavedenie podobného zákazu v USA a dokonca sa domnieva, že toto opatrenie by bolo treba zaviesť aj vo Veľkej Británii. Takmer polovica opýtaných - 49% túto iniciatívu Donalda Trumpa odsudzuje, a 11% vôbec sa k tomu nevedelo vyjadriť. Ďalších 7% nevedelo odpovedať, či by sa s podobným opatrením súhlasilo, ak by ho zaviedli na britských ostrovoch.

V súvislosti s „nedemokratickým konaním“ Donalda Trumpa asi polovica respondentov by nechcela, aby americký prezident v najbližšom období navštívil Veľkú Britániu. Naopak,  38% Britov by návšteva Donalda Trumpa určite potešila. Prieskum ukázal, že najviac nesympatizujú s Trumpom mladí Briti. S jeho politikou nesúhlasí až 71% mladých ľudí vo veku 18 - 34 rokov. V tejto vekovej kategórii má aj najnižší počet sympatizantov – iba 11%. Na druhej strane najväčšej podpore sa môže tešiť medzi staršími Britmi vo veku nad 55 rokov. V tomto prípade ho podporuje polovica obyvateľov Spojeného kráľovstva.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1202x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1168x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1053x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1919x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,