asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rakúsku mienia zakázať nikáb a burku a obmedziť nosenie hidžábu

 Aktuality

Rakúska vláda akosi odbočuje z „rovnej cesty európskej slobody, demokracie a tolerancie“. Vládnuca koalícia v Rakúsku navrhla nový zákon, ktorý zakáže na verejnosti nosenie moslimských ženských odevov plne zakrývajúcich tvár.

04 Február
2017 20:31:24

 

Foto: Facebook

S touto iniciatívou spoločne vystúpili Sociálno-demokratická strana a Rakúska národná strana. Podľa tohto návrhu, zákaz nosenia moslimských odevov zakrývajúcich tvár by mal platiť na viacerých verejných miestach, napríklad, v divadlách, na športoviskách, školách a univerzitách, na súdoch a pod.

V Rakúsku v žiadnom prípade nechcú obmedzovať práva prisťahovalcov, avšak prízvukujú, že čo je veľa, to je veľa, a niektoré praktiky, ktoré moslimskí migranti prinášajú  do Európy, tu nemienia zavádzať alebo povoľovať, pretože to zjavne odporuje európskemu spôsobu života, kultúre a tradíciám.

Sociálno-demokratická strana a Rakúska národná strana svoj návrh zdôvodňujú tým, že  rakúska spoločnosť je tradične európska a otvorená, ale odev zakrývajúci tvár protirečí zákonom, zvykom a tradíciám Európy a preto musí byť zakázaný. Navrhujú zakázať nikáb a burku a dokonca obmedziť aj nosenie hidžábu a ďalších náboženských symbolov zamestnancami štátnych inštitúcii.

Rakúske média pripomínajú, že nie je to nič neobvyklé: v ostatných rokoch boli v rôznych európskych krajinách zavedené zákazy na niektoré moslimské odevy. Napríklad, prvou krajinou, ktorá zaviedla podobný zákaz, bolo Francúzsko. Potom rôzne zákazy a obmedzenia zaviedli Belgicko a Švajčiarsko.

Rakúske média poukazujú na to, že prevažne katolícke Rakúsko s počtom obyvateľstva 8,7 milióna ľudí má dosť veľkú moslimskú komunitu – 600 tisíc ľudí a keby táto komunita začala dodržiavať všetky moslimské pravidlá, znamenalo by to, že by aj život v Rakúsku bol čiastočne zmenený a boli by ohrozené niektoré európske hodnoty.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1303x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius
,