asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Rakúsku mienia zakázať nikáb a burku a obmedziť nosenie hidžábu

 Aktuality

Rakúska vláda akosi odbočuje z „rovnej cesty európskej slobody, demokracie a tolerancie“. Vládnuca koalícia v Rakúsku navrhla nový zákon, ktorý zakáže na verejnosti nosenie moslimských ženských odevov plne zakrývajúcich tvár.

04 Február
2017 20:31:24

 

Foto: Facebook

S touto iniciatívou spoločne vystúpili Sociálno-demokratická strana a Rakúska národná strana. Podľa tohto návrhu, zákaz nosenia moslimských odevov zakrývajúcich tvár by mal platiť na viacerých verejných miestach, napríklad, v divadlách, na športoviskách, školách a univerzitách, na súdoch a pod.

V Rakúsku v žiadnom prípade nechcú obmedzovať práva prisťahovalcov, avšak prízvukujú, že čo je veľa, to je veľa, a niektoré praktiky, ktoré moslimskí migranti prinášajú  do Európy, tu nemienia zavádzať alebo povoľovať, pretože to zjavne odporuje európskemu spôsobu života, kultúre a tradíciám.

Sociálno-demokratická strana a Rakúska národná strana svoj návrh zdôvodňujú tým, že  rakúska spoločnosť je tradične európska a otvorená, ale odev zakrývajúci tvár protirečí zákonom, zvykom a tradíciám Európy a preto musí byť zakázaný. Navrhujú zakázať nikáb a burku a dokonca obmedziť aj nosenie hidžábu a ďalších náboženských symbolov zamestnancami štátnych inštitúcii.

Rakúske média pripomínajú, že nie je to nič neobvyklé: v ostatných rokoch boli v rôznych európskych krajinách zavedené zákazy na niektoré moslimské odevy. Napríklad, prvou krajinou, ktorá zaviedla podobný zákaz, bolo Francúzsko. Potom rôzne zákazy a obmedzenia zaviedli Belgicko a Švajčiarsko.

Rakúske média poukazujú na to, že prevažne katolícke Rakúsko s počtom obyvateľstva 8,7 milióna ľudí má dosť veľkú moslimskú komunitu – 600 tisíc ľudí a keby táto komunita začala dodržiavať všetky moslimské pravidlá, znamenalo by to, že by aj život v Rakúsku bol čiastočne zmenený a boli by ohrozené niektoré európske hodnoty.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,