asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prvá skupina detí z Luhanskej ľudovej republiky odišla na ozdravný a rekreačný pobyt do Moskovskej oblasti

 Aktuality

Prvá skupina detí z rôznych miest a obcí Luhanskej ľudovej republiky v rámci akcie „Deti Ruska pre deti Donbasu“ v sobotu, 4. februára, odišla do Moskovskej oblasti Ruska, kde sa bude ozdravovať a rekreovať.

06 Február
2017 18:38:24

 

Foto: Screenshot YouTube

Pre média o tom porozprával zástupca predsedu luhanskej vlády Alexander Drobot. Na oddelení televízneho a rozhlasového vysielania a reklamy ministerstva spojov a masovej komunikácie Luhanskej ľudovej republiky uviedli, že do Moskovskej oblasti Ruska vycestovalo celkovo 125 detí z troch miest - Kirovska, Pervomajska, Stachanova a zo  Slavjanoserbského okresu.

Na dobu 12 dní pre luhanských deti vo Federálnom štátnom podniku „Ozdravný komplex Snegiri /Hýli/, ktorý patrí do Riaditeľstva administrácie prezidenta Ruska, pripravili bohatý zábavný a zájazdový program, ale aj rekreačné a ozdravné procedúry. Alexander Drobot spresnil, že túto rekreačno-turistickú kampaň zorganizovalo vedenie Luhanskej ľudovej republiky za podpory viacerých štátnych a neštátnych organizácií v Rusku.

„V tomto roku sme zorganizovali rekreačnú a turistickú kampaň pre našich deti. Prvou akciou bola účasť na silvestrovských slávnostiach v Kremli. Aj tento ozdravný turnus pre deti sa podaril vďaka pozvaniu pomoci nášho bratského ruského ľudu. Naši priatelia pozvali deti z Luhansku na rekreáciu do Moskovskej oblasti,“ podčiarkol Drobot. Prezradil, že do Ruska odcestuje ešte niekoľko skupín, v každej bude asi po 140 deti.

Zástupca predsedu Federácie odborov Luhanskej ľudovej republiky Andrej Urazgiľdejev pre média povedal, že v detských táboroch a ozdravných zariadeniach v Moskovskej oblasti v tomto roku sa bude ozdravovať viac ako tisíc deti z Luhanskej republiky.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius
,