asfasdf ×

NázorObčana.sk

Svetoznámy americký režisér Oliver Stone: „Správy, že Rusko eskalovalo násilie na Ukrajine, sú falošné“

 Aktuality

Svetoznámy režisér Oliver Stone počas premietania svojho filmu „Ukrajina v ohni“ na pôde Talianskeho kultúrneho inštitútu v Los Angeles označil poplašné správy o tom, že Rusko je údajne zodpovedné za eskaláciu násilia na Ukrajine za „falošné správy“

06 Február
2017 18:39:59

 

Foto: Screenshot Belfast Telegraph

Oliver Stone je presvedčený, že za  zhoršenie situácie vo vojenskej zóne Rusko skutočne nemôže a je krivo obviňované. Tvrdí, že naopak veľkú mieru zodpovednosti za to, že konflikt nie je stále zažehnaný, majú Spojené štáty. Uvádza to denník Belfast Telegraph, ktorý  pripomína, že Oliver Stone prezentoval ruskému  prezidentovi Vladimírovi Putinovi svoj nový dokument „Ukrajina v ohni“ a taktiež podporil návrh prezidenta Donalda Trumpa, ktorým by ten chcel zlepšiť americko-ruské vzťahy.

„Amerika má obrovskú rolu, obrovskú zodpovednosť, ale to nevyužila. Celú pravdu o situácii na Ukrajine zámerne nezverejnila,“ povedal Oliver Stone počas premietania svojho  dokumentu v Los Angeles. „Je to veľmi bolestivá situácia pre ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti. Navyše Spojené štáty označili Rusko za nepriateľa. Samozrejme, z tohto dôvodu môžu udržiavať koncepcie NATO nažive,“ podčiarkol Stone.


O svojom dokumente povedal, že je to „veľmi dôležitý film a veľmi dôležitá téma, ktorú sa v Spojených štátoch snažia zamiesť pod koberec,“ zdôraznil. „Úprimne povedané, dnes som šokovaný falošnými správami o tom, že Rusi zhoršujú situáciu v Donecku a že môžu za všetky nové obete. Je to hrozná situácia a sú to absolútne nepravdivé správy,“ prízvukoval Oliver Stone.

Počas svojho prejavu na pôde Talianskeho kultúrneho inštitútu v Los Angeles, Stone povedal, že dúfa, že Donald Trump by mohol zlepšiť vzťahy USA s Ruskom. „Je isté, že USA a Rusko by mali byť spojenci. Presne to Franklin Roosevelt a John Kennedy pred rokmi povedali: mali by sme byť spojenci, pretože máme vplyv na celé ľudstvo,“ pripomenul Oliver Stone.


Svetoznámy režisér taktiež odmietol chýry, že Rusko mohlo zasahovať do amerických prezidentských volieb. Povedal, že neverí správam CIA a FBI. „Nedáva mi to zmysel. Oni by sa dostali do problémov. Hillary Clintonová mala vyhrať. Všetci ju uprednostňovali. Bola to obrovská chyba na jej strane, preto tak aj dopadla. Spojené štáty sa naopak podieľajú na väčšine volieb v iných krajinách,“ povedal Stone.

Video si môžete pozrieť priamo na stránke Belfast Telegraph:

http://www.belfasttelegraph.co.uk/entertainment/news/oliver-stone-reports-russia-to-blame-for-ukraine-violence-are-fake-news-35422955.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1172x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1630x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,