asfasdf ×

NázorObčana.sk

Svetoznámy americký režisér Oliver Stone: „Správy, že Rusko eskalovalo násilie na Ukrajine, sú falošné“

 Aktuality

Svetoznámy režisér Oliver Stone počas premietania svojho filmu „Ukrajina v ohni“ na pôde Talianskeho kultúrneho inštitútu v Los Angeles označil poplašné správy o tom, že Rusko je údajne zodpovedné za eskaláciu násilia na Ukrajine za „falošné správy“

06 Február
2017 18:39:59

 

Foto: Screenshot Belfast Telegraph

Oliver Stone je presvedčený, že za  zhoršenie situácie vo vojenskej zóne Rusko skutočne nemôže a je krivo obviňované. Tvrdí, že naopak veľkú mieru zodpovednosti za to, že konflikt nie je stále zažehnaný, majú Spojené štáty. Uvádza to denník Belfast Telegraph, ktorý  pripomína, že Oliver Stone prezentoval ruskému  prezidentovi Vladimírovi Putinovi svoj nový dokument „Ukrajina v ohni“ a taktiež podporil návrh prezidenta Donalda Trumpa, ktorým by ten chcel zlepšiť americko-ruské vzťahy.

„Amerika má obrovskú rolu, obrovskú zodpovednosť, ale to nevyužila. Celú pravdu o situácii na Ukrajine zámerne nezverejnila,“ povedal Oliver Stone počas premietania svojho  dokumentu v Los Angeles. „Je to veľmi bolestivá situácia pre ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti. Navyše Spojené štáty označili Rusko za nepriateľa. Samozrejme, z tohto dôvodu môžu udržiavať koncepcie NATO nažive,“ podčiarkol Stone.


O svojom dokumente povedal, že je to „veľmi dôležitý film a veľmi dôležitá téma, ktorú sa v Spojených štátoch snažia zamiesť pod koberec,“ zdôraznil. „Úprimne povedané, dnes som šokovaný falošnými správami o tom, že Rusi zhoršujú situáciu v Donecku a že môžu za všetky nové obete. Je to hrozná situácia a sú to absolútne nepravdivé správy,“ prízvukoval Oliver Stone.

Počas svojho prejavu na pôde Talianskeho kultúrneho inštitútu v Los Angeles, Stone povedal, že dúfa, že Donald Trump by mohol zlepšiť vzťahy USA s Ruskom. „Je isté, že USA a Rusko by mali byť spojenci. Presne to Franklin Roosevelt a John Kennedy pred rokmi povedali: mali by sme byť spojenci, pretože máme vplyv na celé ľudstvo,“ pripomenul Oliver Stone.


Svetoznámy režisér taktiež odmietol chýry, že Rusko mohlo zasahovať do amerických prezidentských volieb. Povedal, že neverí správam CIA a FBI. „Nedáva mi to zmysel. Oni by sa dostali do problémov. Hillary Clintonová mala vyhrať. Všetci ju uprednostňovali. Bola to obrovská chyba na jej strane, preto tak aj dopadla. Spojené štáty sa naopak podieľajú na väčšine volieb v iných krajinách,“ povedal Stone.

Video si môžete pozrieť priamo na stránke Belfast Telegraph:

http://www.belfasttelegraph.co.uk/entertainment/news/oliver-stone-reports-russia-to-blame-for-ukraine-violence-are-fake-news-35422955.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius
,