asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poslanec Nemeckého spolkového snemu za stranu FDP Marcel Luthe: „Migranti sú oveľa väčšie kriminálnici, ako nemeckí občania“

 Aktuality

Z radov nemeckých liberálov, ktorí podporovali migračnú politiku kancelárky Angely Merkelovej, stále viac sa ozývajú kritické hlasy. Nemecký denník Berliner Zeitung v tejto súvislosti uvádza výroky poslanca FDP Marcela Lutheho.

06 Február
2017 18:43:59

 

Foto: Berliner Zeitung

Je členom Slobodnej demokratickej strany /Freie Demokratische Partei, FDP/. Je to nemecká liberálna politická strana. Berliner Zeitung cituje Marcela Lutheho, ktorý tvrdí, že utečenci, ktorí sa usadili v hlavnom meste Nemecka, sa dopúšťajú oveľa väčšieho počtu kriminálnych činov, ako bežní obyvatelia Berlínu.

Poukazuje na to, že medzi viac ako 70 tisícami prisťahovalcov z kategórie žiadateľov o azyl a vojenských utečencov berlínska polícia vlani obvinila 9 614 ľudí, ktorí sú podozrievaní zo spáchania alebo prípravy trestných činov. Celkovo je to až 13 percent utečencov. Na druhej strane počet bežných obyvateľov krajiny v tejto kategórie dosahuje necelé 3 percenta, čo je viac ako štyrinásobne menej. Marcel Luthe konštatuje, že domáci obyvatelia páchajú mnohonásobne menej trestných činov, ako „hostia“...  

„Ako by to bolo málo, že mnohí utečenci sa dopustili trestného činu nedovoleného vstupu do Nemecka, navyše títo migranti páchajú v Berlíne obrovský počet trestných činov,“ podčiarkol. „Je to úplne jasné, že podstatne viac podozrivých zo spáchania trestných činov je  medzi migrantmi, ako medzi nemeckými občanmi – bez rozdielu veku a pohlavia,“ prízvukoval Marcel Luthe.


Nemecké policajné štatistiky svedčia, že medzi nemeckými mladými mužmi vo veku do 21 rokov je  asi 6 percent obvinených z podozrenia na trestný čin. U mladých migrantov toto percento je oveľa vyššie. Marcel Luthe kritizuje správu ministerstva vnútra pre jej neúplnosť.

„Samozrejme, že sa dá žonglovať so štatistickými číslami, vyberať rôzne skupiny a porovnávať ich medzi sebou, ale stále faktom je, že zločinnosť v radoch migrantov je niekoľkonásobne vyššia. V správe ministerstva vnútra musia byť uvedené aj príčiny tohto javu. Treba prijať preventívne opatrenia a naši politici musia patrične reagovať na tieto  alarmujúce čísla,“ zdôraznil Marcel Luthe.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 498x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 822x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1400x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1080x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,