asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poslanec Nemeckého spolkového snemu za stranu FDP Marcel Luthe: „Migranti sú oveľa väčšie kriminálnici, ako nemeckí občania“

 Aktuality

Z radov nemeckých liberálov, ktorí podporovali migračnú politiku kancelárky Angely Merkelovej, stále viac sa ozývajú kritické hlasy. Nemecký denník Berliner Zeitung v tejto súvislosti uvádza výroky poslanca FDP Marcela Lutheho.

06 Február
2017 18:43:59

 

Foto: Berliner Zeitung

Je členom Slobodnej demokratickej strany /Freie Demokratische Partei, FDP/. Je to nemecká liberálna politická strana. Berliner Zeitung cituje Marcela Lutheho, ktorý tvrdí, že utečenci, ktorí sa usadili v hlavnom meste Nemecka, sa dopúšťajú oveľa väčšieho počtu kriminálnych činov, ako bežní obyvatelia Berlínu.

Poukazuje na to, že medzi viac ako 70 tisícami prisťahovalcov z kategórie žiadateľov o azyl a vojenských utečencov berlínska polícia vlani obvinila 9 614 ľudí, ktorí sú podozrievaní zo spáchania alebo prípravy trestných činov. Celkovo je to až 13 percent utečencov. Na druhej strane počet bežných obyvateľov krajiny v tejto kategórie dosahuje necelé 3 percenta, čo je viac ako štyrinásobne menej. Marcel Luthe konštatuje, že domáci obyvatelia páchajú mnohonásobne menej trestných činov, ako „hostia“...  

„Ako by to bolo málo, že mnohí utečenci sa dopustili trestného činu nedovoleného vstupu do Nemecka, navyše títo migranti páchajú v Berlíne obrovský počet trestných činov,“ podčiarkol. „Je to úplne jasné, že podstatne viac podozrivých zo spáchania trestných činov je  medzi migrantmi, ako medzi nemeckými občanmi – bez rozdielu veku a pohlavia,“ prízvukoval Marcel Luthe.


Nemecké policajné štatistiky svedčia, že medzi nemeckými mladými mužmi vo veku do 21 rokov je  asi 6 percent obvinených z podozrenia na trestný čin. U mladých migrantov toto percento je oveľa vyššie. Marcel Luthe kritizuje správu ministerstva vnútra pre jej neúplnosť.

„Samozrejme, že sa dá žonglovať so štatistickými číslami, vyberať rôzne skupiny a porovnávať ich medzi sebou, ale stále faktom je, že zločinnosť v radoch migrantov je niekoľkonásobne vyššia. V správe ministerstva vnútra musia byť uvedené aj príčiny tohto javu. Treba prijať preventívne opatrenia a naši politici musia patrične reagovať na tieto  alarmujúce čísla,“ zdôraznil Marcel Luthe.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1184x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1144x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1043x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1905x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,