asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Primát dobošky, kapućinu a mentolovej

 Aktuality

V aradáčskej mládežníckej sieni v sobotu 4. februára bolo veselo. Dôvod na to bola 19. poradí aradáčska tortiáda, ktorá aj tentoraz zoskupila členky početných ženských združení z celej Vojvodiny.

08 Február
2017 21:45:31

 

Foto: Vladimír Hudec

Okrem hostiteliek členiek spolku žien Ruža a ďalších aradáčskych združení Asociácia žien a Harmónia do Aradáča prišli aj členky spolkov z Báčskeho Petrovca, Bieleho Blata, Dobanoviec, Hajdušice, Hožian, Jánošíka, Kovačice, Kulpína, Padiny, Vojlovice, Pivnice a Starej Pazovy. Svojou prítomnosťou Aradáčanky poctili aj predstavitelia veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade, ako aj predstavitelia miestnej správy a lokálnej samosprávy.

Všetkých pozdravila predsedníčka spolku Ruža Mária Viliačiková. Prihovoril sa aj tretí tajomník vo Veľvyslanectve SR v Belehrade Michal Hrušík, a dobrú náladu svojim spevom zahlásili aj chýrečné aradáčske meškárky.

V hlavnej úlohe na večierku boli pravdaže torty, pripravené podľa starých dobre známych receptov, ale aj tie trochu modernejšie, klasického obdĺžnikovitého či okrúhleho tvaru, ako aj rôznych neštandardných tvarov.

O titul najkrajšej a najchutnejšej aradáčskej sa uchádzalo spolu 10 tort. Odborná porota hodnotiaca ich vzhľad, zloženie a chuť primát dala kráľovnej tort – dobošovej, ktorú vyhotovila Zuzana Števková. Táto torta bola podľa poroty spomedzi aradáčskych tort aj najkrajšia, ibaže propozície súťaže nakladajú, že jedna torta nemôže vyhrať v oboch kategóriách, takže za najkrajšiu vyhlásili tortu svätý anjel, ktorú vyhotovila Ruženka Gálová.

V súťaži o najkrajšiu tortu sa domácim pripojili aj torty z Padiny, Jánošíka, Hajdušice, Kovačice, Dobanoviec a Vojlovice. Hodnotila ich porota zostavená z predstaviteliek všetkých prítomných spolkov, ktorá najviac svojich hlasov dala torte kapućino, ktorú zhotovila Zuzana Jonášová v mene spolku žien z Kovačice.

Iba 5 bodov menej získala šachová torta z Hajdušice z kuchyne Rozálie Hudecovej a tretia bola torta Egypt, autorky Anny Petrovičovej z Padiny.

Hlasovali aj všetci prítomní v sieni a oni najviac svojich hlasov dali mentolovej torte v tvare hrnca s polievkou Jánošíčanky Ľudmily Gábrišovej. Druhá bola kovačická a tretia padinská torta.  

Bez chutnej večeri, bohatej tomboly to ani tentoraz neprešlo a o dobrú náladu sa postaral hudobník Jano Zvara Moco

Vladimír Hudec

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,