asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Primát dobošky, kapućinu a mentolovej

 Aktuality

V aradáčskej mládežníckej sieni v sobotu 4. februára bolo veselo. Dôvod na to bola 19. poradí aradáčska tortiáda, ktorá aj tentoraz zoskupila členky početných ženských združení z celej Vojvodiny.

08 Február
2017 21:45:31

 

Foto: Vladimír Hudec

Okrem hostiteliek členiek spolku žien Ruža a ďalších aradáčskych združení Asociácia žien a Harmónia do Aradáča prišli aj členky spolkov z Báčskeho Petrovca, Bieleho Blata, Dobanoviec, Hajdušice, Hožian, Jánošíka, Kovačice, Kulpína, Padiny, Vojlovice, Pivnice a Starej Pazovy. Svojou prítomnosťou Aradáčanky poctili aj predstavitelia veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade, ako aj predstavitelia miestnej správy a lokálnej samosprávy.

Všetkých pozdravila predsedníčka spolku Ruža Mária Viliačiková. Prihovoril sa aj tretí tajomník vo Veľvyslanectve SR v Belehrade Michal Hrušík, a dobrú náladu svojim spevom zahlásili aj chýrečné aradáčske meškárky.

V hlavnej úlohe na večierku boli pravdaže torty, pripravené podľa starých dobre známych receptov, ale aj tie trochu modernejšie, klasického obdĺžnikovitého či okrúhleho tvaru, ako aj rôznych neštandardných tvarov.

O titul najkrajšej a najchutnejšej aradáčskej sa uchádzalo spolu 10 tort. Odborná porota hodnotiaca ich vzhľad, zloženie a chuť primát dala kráľovnej tort – dobošovej, ktorú vyhotovila Zuzana Števková. Táto torta bola podľa poroty spomedzi aradáčskych tort aj najkrajšia, ibaže propozície súťaže nakladajú, že jedna torta nemôže vyhrať v oboch kategóriách, takže za najkrajšiu vyhlásili tortu svätý anjel, ktorú vyhotovila Ruženka Gálová.

V súťaži o najkrajšiu tortu sa domácim pripojili aj torty z Padiny, Jánošíka, Hajdušice, Kovačice, Dobanoviec a Vojlovice. Hodnotila ich porota zostavená z predstaviteliek všetkých prítomných spolkov, ktorá najviac svojich hlasov dala torte kapućino, ktorú zhotovila Zuzana Jonášová v mene spolku žien z Kovačice.

Iba 5 bodov menej získala šachová torta z Hajdušice z kuchyne Rozálie Hudecovej a tretia bola torta Egypt, autorky Anny Petrovičovej z Padiny.

Hlasovali aj všetci prítomní v sieni a oni najviac svojich hlasov dali mentolovej torte v tvare hrnca s polievkou Jánošíčanky Ľudmily Gábrišovej. Druhá bola kovačická a tretia padinská torta.  

Bez chutnej večeri, bohatej tomboly to ani tentoraz neprešlo a o dobrú náladu sa postaral hudobník Jano Zvara Moco

Vladimír Hudec

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1158x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1692x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1424x 👤eugenius
,