asfasdf ×

NázorObčana.sk

Malý škótsky Majdan. V symbolickom hlasovaní škótsky parlament odmietol Brexit a vyhráža sa referendom o odchode z Veľkej Británie

 Aktuality

Škótsky parlament odmietol aktivovanie článku 50 Lisabonskej zmluvy o EÚ a hlasoval proti. Toto hlasovanie bolo síce čisto symbolické, ale Škóti jasné ukázali, čo chcú. Brexit odmietlo 90 škótskych poslancov a iba 34 ho podporilo.

10 Február
2017 17:58:13

 

Foto: Facebook

Samozrejme, podľa britských zákonov toto hlasovanie nemá žiadnu právnu silu a vôbec nemôže prekaziť začiatok rokovaní o Brexite medzi Londýnom a Bruselom. Avšak Škóti podobný zámer ani nemali – chceli iba jasne dať najavo, že absolútne nesúhlasia s odchodom z Európskej únie, hlavne z jej voľného trhu a môžu sa „vzbúriť“ proti Londýnu. Škótska premiérka zasa sa vyhráža novým referendom o vystúpení krajiny zo Spojeného kráľovstva.  

Toto hlasovanie v škótskom parlamente iniciovala Škótska národná strana. Jej poslanci chceli ešte raz pripomenúť, že nesúhlasia s politikou Londýnu a absolútne odmietajú tvrdý Brexit.   Škótska premiérka Nicola Sturgeonová ešte raz zopakovala, že hlavnou podmienkou možného odchodu Spojeného kráľovstva z EÚ je zachovanie prístupu na jej slobodný trh. Keďže Londýn má iné plány, Sturgeonová zdôraznila, že možno Škótsku nezostane nič iné, ako usporiadať druhé referendum o nezávislosti krajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 610x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 654x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,