asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Prečo sa bojuje v Avdejevke? Kto rozpútal nový krvavý konflikt, aký je scenár a kto je v pozadí?

 Aktuality

Prímerie na Donbase fakticky vždy bolo fikciou. Dnes o prímerí už nik ani nehovorí. Bojuje sa vo viacerých lokalitách. Najtvrdšie boje prebiehajú pri mestečku Avdejevka. Obidve strany klasicky obviňujú tých druhých v porušení prímeria...

11 Február
2017 18:49:15

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Čo je to zasa na tom Donbase? Zasa sa tvrdo bojuje. Už si všetci zabudli na to, že vyhlásili nejaké prímerie? A čo rokovania, dohody, kontaktné skupiny?

Prosím ťa, aké dohody, aké rokovania? Sám vidíš, čo sa deje. Náš milovaný mainstream, samozrejme, zasa obviňuje Doneck a Luhansk, ale ľudia nie sú slepí a hluchí, všetci vieme, ako to je. Keď vrelo podporovaná „kandidátka Kyjevu“ prehrala americké prezidentské voľby, v nezáležnej metropole vyhlásili smútok. Ale rýchlo sa otriasli. Stačilo pánovi prezidentovi navštíviť Berlín a telefonicky sa porozprávať s Trumpom, a už je zasa na koni – teda si to myslí. A už zasa zavelil do útoku. Myslí si, že Západ ho zasa podporí.

No počkaj. Čo s tým má Porošenko? Nechceš tým povedať, že práve on zavelil do útoku? Veď aj pre neho samotného obnovenie konfliktu bolo prekvapením. Práve preto skrátil svoju návštevu v Nemecku a poponáhľal sa domov. Kto teda inicioval boje?

No kto? Veď nehovorím, že to nariadil samotný Porošenko a že zaútočila ukrajinská armáda. Je to oveľa komplikovanejšie. Na Ukrajine pomaly každý politik má vlastnú armádu, vedie vlastnú vojnu a robí čo chce. Na Donbase útočia ukrajinské jednotky, ktoré prekročili demarkačnú hranicu. Ale nie je to regulárna ukrajinská armáda, tá sa schováva „v pozadí“. Stále útočia rôzne dobrovoľnícke batalióny, ktoré Kyjev vôbec neriadine – absolútne ich nemôže kontrolovať. Je v tom úplný chaos. A vláda v Kyjeve nemôže urobiť v tom poriadok. Samozrejme, obviňuje vo všetkom Doneck, Luhansk a Moskvu. Nikdy neprizná svoju bezmocnosť a klamstvo. Porušuje Minské dohody a obviňuje v tom tu druhú stranu.

No dobre, ale prečo potom všetci do toho zaťahujú Trumpa, Nemecko či Brusel?

Je to jednoduché. Porošenko a spol. prehráva všade, vo všetkom a na plnej čiare. Pred Bruselom a Washingtonom nemôže priznať vlastný amaterizmus a neželanie urovnať veci mierovou cestou. Čo mu zostáva? Musí destabilizovať situáciu, aby získal od európskych a amerických kamarátov viac financií na zbrane a zároveň rozhádal Trumpa s Putinom, aby ti náhodou nezačali spoločne riešiť situáciu na Ukrajine. Potom by to bol Porošenkov koniec.

Tak čo mu zostáva? Trump to nie je Obama a celú situáciu berie inak. Ak sa politika Washingtonu voči Ukrajine aspoň trochu zmení, súčasné kyjevské vedenie si môže rýchlo baliť kufre. Každý to vie – aj priaznivci, aj oponenti súčasného kyjevského vedenia. Kyjev stále hral na hádkach medzi Moskvou a Washingtonom. Ak tie hádky prestanú, súčasné kyjevské vedenie skončilo. A čo bude robiť to nové? 

Fíha, to je otázka! Vieš, koľko je na Ukrajine kandidátov na miesto Porošenka či ostatných „kompetentných“? Nik nevie, čo budú robiť, ak zvalia Porošenka. Myslím si, že sa nič podstatné nezmení, lebo tí normálnejší ešte nezvíťazia a na miesto Porošenka 1 príde Porošenko 2. Všetko bude záležať iba na tom, ako sa dohodne s Bruselom a Washingtonom.

Stále si myslím, že je to až príliš komplikované. Niekto niekoho podporuje, niečo vyhlasuje, ale stále mám taký dojem, že všetci bojujú proti všetkým. Je to akási čudná a špinavá politická hra. Všetci stále rokujú, podpisujú nejaké dohody, vytvárajú kontaktné skupiny a nijako nedokáže prinútiť bojujúce strany, aby prestali.

A čo to znamená? Že je príliš veľa jednotlivcov a skupín, ktorým tento krvavý konflikt vyhovuje a ktoré ho potrebujú ako soľ. Pozri sa, aký nechutný smradľavý guláš uvarili! Krvavý nezákonný prevrat na Ukrajine, vojna na Donbase, strašenie ruskou hrozbou a posielanie vojsk a techniky na východ, tvrdá rusofóbia, zúfalé mediálne útoky na Rusko a jeho spojencov, divoká hystéria na margo riešenia konfliktu v Sýrii, špinavé hry s migračnou krízou a pod. Všetko sú to súčasti jedného veľkého hnusného projektu.

Prosím ťa – až tak? Určite tie nejaké „súčiastky“ mnohých týchto procesov sú  pospájané, ale aby to všetko bol jeden gigantický projekt – veríš tomu?

Samozrejme. Rôzni aktéri síce majú trochu odlišné ciele, ale aby ich začali realizovať, potrebujú odstaviť tie najväčšie prekážky. Ale pre nich všetkých tými najväčšími prekážkami sú Rusko, slovanstvo, Čína, pokoj v Európe – teda mnohým prekáža aj silná a múdra Európska únia. Ako zlikvidovať EÚ a Rusko? Najlepší spôsob – donútiť ich, aby sa navzájom pozabíjali. Kto to potrebuje, asi vieme. Darmo, že sa vo Washingtone zmenil gazda – lokaji zostali tí istí a ti chcú moc a peniaze. Snažia sa rozhádať Rusko a Čínu, ale „východniari“ s ich tisícročnou filozofiou sú oveľa múdrejší, ako my... Ako ešte viac oslabiť Rusko? Rozhádať ho s najlepšími kamarátmi, dokonca takpovediac príbuznými. S Ukrajinou sa to podarilo, teraz robia obrovský nátlak na Bielorusko. Vo veľkom podporujú bieloruských „ružových“ a „pestrofarebných“, pripravujú bieloruský Majdan. Je to jasné, ako facka.  


No ešte povedz, že nám tu naaranžovali migračnú krízu a môžeme tu všetko zbaliť.

Chceš povedať, že vypukla náhodou – sama sebou? Alebo tie vojny a konflikty na Blízkom východe a Afrike vyvolali domorodci? Najprv „mocní tohto sveta“ tam rozpútali občianske vojny a krvavé konflikty a ľudia začali utekať. A tí istí „múdri“ ľudia im poradili, kam majú utekať – nie ku svojim bratom Arabom, ale do Európy. Je to podľa teba náhoda?!.. Stala sa iba malá chybička krásy. Podľa plánu voľby mala vyhrať „zúrivá babička“, ale vyhral „bláznivý miliardár“, ktorý trochu zamiešal karty. Tak teraz sa snažia urobiť v tom poriadok.

Dobre, ale stále nechápem, načo to všetko potrebujú. To, že vo Washingtone alebo v Bruseli by radi skoncovali s Ruskom, to pripúšťam, ale čo s tým máme my? Keď hovoríš, že je to súčasť jedného plánu a my sme v tej istej kaši – to znamená, že aj nás chcú zlikvidovať? A to už akým spôsobom? Čo s tým má Avdejevka, Sýria a pod.?


Brate, musíš vedieť čítať aj medzi riadkami. Nebezpečenstvo vždy prichádza odtiaľ, odkiaľ ho nečakáš. Posielame vojakov na východné hranice, ale nás chcú zlikvidovať od chrbta – zo západu, dokonca z Divokého Západu... Tak sleduj. Predstavme si, že týmto „múdrym pánom“ ich plán začne vychádzať a úplne nás rozhádajú s Ruskom. Pripustíme, že vypukne konflikt, nedajboh vojenský. Začne sa mobilizácia a všetci normálni pôvodní obyvatelia Európy aj na čele s kapitánom Dankom dostanú povolávací rozkaz.  A pôjdu bojovať. Utečencov, prisťahovalcov na front nepošlú. Zostanú „doma“ – teda na návšteve, u nás, v EÚ. Európanov  – domorodcov tí lotri Rusi nám pozabíjajú a aj my pozabíjame hnusných Rusov – a kto zostane? Kto zostane našim ženám, deťom a vnukom? Tí istí naši milí hostia – utečenci z Blízkeho východu a Afriky, veľavážení migranti. Mám ti vysvetliť, čo bude potom? Na začiatku príliš veľa Európanov – domorodcov v európskych uliciach nebudeš stretávať často  a potom aj vôbec vymiznú – ako mamuty. Najprv dôjde k „veľkej zmeske“, migranti sa „zmiešajú“ s našimi ženami, dcérami a vnukmi a potom... Potom sa budeš čudovať, keď o 20 - 30 rokov na zrúcaninách Európskej únie stretneš aspoň jedného belocha. A prízvukujem – nejde mi o farbu pletí, ale o tu novú „národnosť“, ktorá vznikne v Európe. Po našej tisícročnej civilizácii, kultúre, tradíciám – ani po nás všetkých tu nezostane ani stopa. A o 20 – 30 - 50 rokov v novinách uverejnia správy, že sa začína ďalší vojenský konflikt – niekde na hranici  Arabsko-Britskej ríše a Číny... A všetko sa začína v malej Avdejevke, Gorlovke, v Donecku... Vlastne všetko sa začalo v Juhoslávii a toto všetko je už pokračovanie, ďalšia etapa...

Pekné nočné mory si nakreslil! Ak je to tak, tak došlo k menšej chybičke krásy a zmene plánu – predsa ten Trump môže zamiešať karty, aj keď... na to sa nemôžeš spoliehať.

Vôbec sa nemôžeš. Ak si nevezmeme rozum do hrsti, nik nás nezachráni, žiaden Spasiteľ. Sami si kopeme hrob a veselo spievame. Už všeličo sme zažili a je ťažké nás niečím prekvapiť. Ale predsa. Rozum odmieta chápať, čo sa dnes deje a prečo sme to všetko pripustili. Sme takí tupci, že nemôžeme sami urobiť poriadok vo vlastnom dome – v Európe?

Prosím ťa – v Európe! Nemôžeme urobiť poriadok ani na Slovensku. Pomaly mi tu všetko pripadá, ako v tej Avdejevke. Stále tu vybuchujú nejaké „granáty a míny“.

No vidíš. Potom čo by sme potom chceli? Nemôžeme pozametať vo dvore – ako by sme už dokázali urobiť poriadok vo veľkom európskom dome? Chceme, aby to za nás – a, samozrejme, po svojom – urobili migranti? Žasnem: dokedy si budeme myslieť, že čierne je  biele a pestrofarebné majdany to je tá najlepšia farba? Dokedy budeme stať na hlave a nenapadne nás, že je to neprirodzené, neužitočné a hlúpe? Kedy sa už konečne postavíme z  hlavy na nohy a budeme pevne stať na vlastných nohách? Zobudíme sa až vtedy, keď zo Slovenska sa stane veľká Avdejevka a z Európy – veľká Juhoslávia? Len aby nebolo neskoro... Kedy sa nám vyčistí v hlavách a začneme triezvo rozmýšľať? No kedy?..    

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1304x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,