asfasdf ×

NázorObčana.sk

Hans-Georg Maassen: Nie sú síce žiadne dôkazy o ruských kyberútokoch, ale v EÚ sú všetci presvedčení, že sa kyberútokmi stojí Rusko

 Aktuality

S pomerne zaujímavými, kontroverznými a veľmi protirečivými tvrdeniami na margo ruských kybernetických útokov v vystúpil v relácii televíznej stanice ZDF riaditeľ Federálneho úradu pre ochranu ústavy Spolkovej republiky Nemecko Hans-Georg Maassen.

12 Február
2017 18:15:56

Foto: Screenshot ZDF

Na jednej strane je presvedčený, že nájsť dôkazy o ruských kybernetických útokoch na európske parlamenty a inštitúcie sa nikdy nepodarí, ale na druhej strane šéf nemeckej kontrarozviedky vyhlásil, že servery Bundestagu hakeri nabúrali na rozkaz Moskvy...

Novinári pripomenuli, že  Federálny úrad pre ochranu ústavy a Spolková spravodajská služba vyšetrovali tento prípad a dokonca predložili nemeckému parlamentu správu, ktorú označili ako tajnú. Niektoré jej pasáže sa však dostali na svetlo a sveta ako aj to, že v tejto správe nie je ani jeden dôkaz spájajúci Rusko s kybernetickými útokmi alebo podobnými operáciami. Preto sa novinári televíznej stanice ZDF obrátili na Hansa-Georga Maassena a požiadali ho, aby vysvetlil, prečo všetci obviňujú Rusko z kybernetických útokov, aj keď ani jeden dôkaz neexistuje. Prečo všetci sú presvedčení, že za tým stoja ruské tajné služby?

„V tých prípadoch, ktoré spomínate, hovoríme o kybernetických útokoch. Kde sú dôkazy? Pre cudzie mocnosti podobné útoky sú zaujímavé práve tým, že v týchto prípadoch sa nikdy nepodarí nájsť nezvratné dôkazy. Vždy sa dá všetko pozametať stopy, nasmerovať všetkých nesprávnou cestou a uskutočňovať operácie pod cudzou vlajkou. V podobných prípadoch vždy budú pochybnosti, že nie je to pravda a že došlo ku chybe, možno k malej chybe. V takýchto prípadoch sa nikdy nepodarí dokázať na súde, kto presne stojí za kybernetickými útokmi,“ podčiarkol Hans-Georg Maassen.

Napriek tomu, že novinári žiadali presné odpovede a jasné dôkazy, Maassen si zvolil cestu „hádzania od mantinelu k mantinelu“ a stále uvádzal dosť protirečivé tvrdenia. Na jednej strane priznal, že nie sú žiadne dôkazov, že za útokmi stoja Rusi, ale na druhej strane tvrdil, že všetci sú v tom presvedčení: „V prípade kybernetických útokov na nemecký Bundestag a parlamenty našich partnerov – Talianska a Rakúska – aj my, aj naši zahraniční partneri sme presvedčení o tom, že za týmito útokmi, pravdepodobne, stalo Rusko,“ priznal.


„Tieto udalosti spájame so súčasnou politickou situáciou v Európe a balíkom sankcií proti Rusku. Dá sa povedať, že z dôvodu zhoršujúcich sa vzťahov s EÚ Rusko sa uchýlilo k podobnému konaniu za účelom ovplyvnenia našej politiky,“ povedal Maassen.

Tento rozhovor si môžete pozrieť na web-stránke ZDF:

https://www.zdf.de/nachrichten/kamingespraech-kurz-100.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 14.04.2019, 21:53:05 0 0
Riaditeľ Federálneho úradu pre ochranu ústavy Spolkovej republiky Nemecko Hans-Georg Maassen sa ukázal ako politický klamár - fejkista, veď hackermi boli platení CIA, už to vedia aj v Afganistane a smejú sa mu za to ! Mám vážne podozrenie či to neboli cez ESET z ÍRSKA !
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 496x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1397x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1078x 👤eugenius
,