asfasdf ×

NázorObčana.sk

Minister pre Brexit David Davis: „Britská verejnosť očakáva od parlamentu, že splní svoju povinnosť a nebude zbytočne zdržiavať”

 Aktuality

Vo Veľkej Británii pokračuje Brexitový pingpong. Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu Brexit podporili a rozviazali premiérke ruky: teraz môže pokojne začať rokovania s Európskou úniou o podmienkach odchodu krajiny z EÚ.

13 Február
2017 21:12:38

 

Foto: Facebook


Britské média poukazujú na zaujímavý fakt /ktorý sa však očakával/: parlament podporil návrh zákona o odchode z EÚ a neschválil ani jeden z pozmeňovacích návrhov podaných oponentmi. Najviac sa v médiách hovorí o návrhu Labouristickej strany, ktorý, samozrejme, bol tiež zamietnutý. Labouristi žiadali, aby výsledkom rokovaní medzí Londýnom a Bruselom bolo predovšetkým to, aby všetkým občanom EÚ žijúcim momentálne v Spojenom kráľovstve zabezpečili právo na zotrvanie v tejto krajine aj naďalej – aj po odchode Veľkej Británie z Európskej únie.  

Taktiež neprešli návrhy, ktoré mali zabezpečiť zotrvanie Spojeného kráľovstva na jednotnom európskom trhu. Británia sa vybrala cestou takzvaného tvrdého Brexitu. Vládni experti prízvukujú, že sa však nepripravujú žiadne represívne opatrenia proti obyvateľom EÚ, ktorí žijú na britských ostrovoch a nik ich odtiaľto nebude vyháňať alebo deportovať. Nevyhnú sa však dosť zdĺhavému procesu legalizácie svojho pobytu vo Veľkej Británie už v nových podmienkach, keď táto krajina nebude v EÚ.

Minister pre Brexit David Davis prízvukoval, že dúfa, že „opozícia, ktorá má viac členov v Snemovni lordov, predsa splní svoj patriotický dlh a umožní vláde realizovať všetky procesy, spojené s odchodom krajiny z EÚ.“ Taktiež vysoko vyzdvihol konanie poslancov, keď ich drvivá väčšina Brexit podporila, a samotné hlasovanie v parlamente označil za historické.

Snemovňa lordov bude rokovať o návrhu zákona takmer o týždeň - 20. februára. Minister pre Brexit David Davis v tejto súvislosti pre média povedal, že „britská verejnosť očakáva od oboch snemovní, že si splnia svoju demokratickú povinnosť a nebudú zbytočne zdržiavať a podporia zákon”. Britská premiérka Theresa Mayová dokonca prízvukovala, že ak sa Snemovňa lordov pokúsi zablokovať návrh zákona, môže to hroziť jej rozpustením: vláda je odhodlaná na všetko, aby si splnila svoje ciele.  

Britské média uvádzajú rôzne termíny začiatku rokovaní Londýnu a Bruselu, ale najčastejšie sa spomína dátum 9. marca, keď bude prebiehať najbližší summit Európskej únie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,