asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusi tajne rozmiestnili nové krídlaté rakety?

 Aktuality

Americké médiá, s odvolávkou sa na činiteľov v Bielom dome, tvrdia, že ruskí vojaci údajne potajomky rozmiestnili nové krídlaté rakety. No a tým vraj porušujú existujúce dohody.

15 Február
2017 16:03:08

Foto: Facebook

Predstavitelia administrácie povedali, že Rusi teraz disponujú dvomi oddielmi „zakázaných“ krídlatých rakiet. Jeden sa vraj doposiaľ nachádza na polygóne Kapustin Jar, píše New York Times.

Druhý bol z tohto cvičiska presunutý v decembri minulého roka na operačnú základňu v inej časti štátu, obecne a nič viac tvrdí vysokopostavený činiteľ. Aj pri tomto sa však odvoláva na nedávne informácie americkej rozviedky. 

Americkí činitelia označujú ruskú krídlatú raketu ako SSC-X-8. Lenže písmeno „X“ v posledných hláseniach už odstraňujú, čím dávajú najavo, že spravodajské služby USA túto raketu považujú za úplne funkčnú a nie v stave konštruovania a testov. Podľa ruského značenia má ísť o raketu 9M729 – o krídlatú raketu ďalekého dosahu odpaľovanú zo zeme.

Podľa západných údajov ide o pozemný variant rakety 3M14 raketového komplexu „Kalibr-NK“ s dosahom nad 5500 km. Poznamenajme, že na takýto dosah nespadá Dohoda o likvidácii rakiet stredného a krátkeho dosahu, pretože tá zakazuje len rakety s dosahom do 5500 km.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 660x 👤eugenius
,