asfasdf ×

NázorObčana.sk

Viac ako 1000 ľudí v Donecku protestovalo proti trestuhodnej pasivite pozorovateľov OBSE na Donbase

 Aktuality

Viac ako 1000 obyvateľov Donecku a okolitých miest a obcí protestovalo v centre metropoly Doneckej ľudovej republiky proti absolútne neefektívnej, pasívnej a fakticky nulovej práce monitorovacej skupiny OBSE na Donbase.

15 Február
2017 17:53:23

 

Foto: Donecká informačná agentúra

Protestná akcia sa včera konala pri hoteli Park Inn na Puškinovej triede, kde sa nachádza centrála pozorovacej misie OBSE na Donbase. Organizátori pre média podčiarkli, že táto  protestná akcia má absolútne mierový charakter a žiadne útoky a iné agresívne aktivity zo strany jej účastníkov sú vylúčené. Účastníci protestnej akcie rozprestreli množstvo transparentov a plagátov s kritikou nezmyselnej činnosti členov pozorovacej misie OBSE a jej vedenia: „OBSE, otvor konečne oči,“ „Alexander Hug, povedz konečne pravdu,“ „Hug – je to agent Kyjevu“ a pod.

Najväčšej kritike účastníci protestnej akcii podrobili práve činnosť zástupcu šéfa pozorovacej misie OBSE Alexandra Huga. „Už pred 2 rokmi sme podpísali Minské dohody. Na naše územie sme pustili pozorovaciu misiu OBSE, ktorá absolútne nič nerobí. Dúfali sme, že celému svetu porozpráva o tých strašných zločinoch, ktoré pácha ukrajinská strana, o tom, že ukrajinskí vojaci zabíjajú naše ženy, detí a starcov. Prišli sme sem, aby sme celému svetu ukázali, že členovia OBSE fakticky skrývajú pred svetom strašnú pravdu, nehovoria, že nás zabíjajú ukrajinskí vojaci. Vyhlasujeme, že tu, na našej zemi, nepotrebujeme podobných „pozorovateľov“, povedal pre média jeden z organizátorov protestnej akcie Roman Trošin.

Rečníci vo svojich prejavoch na mítingu pred centrálou pozorovacej misie OBSE na Donbase vyzývali členov misie, aby prestali „prihrávať“ Kyjevu a skrývať mnohopočetné zločiny a vraždy, ktoré páchajú hlavné trestanecké dobrovoľnícke batalióny, príslušníkmi ktorých sú ukrajinskí nacionalisti a ozajstní nacisti.

Donecké média v tejto súvislosti pripomínajú, že v ostatných dňoch ukrajinské delostrelectvo s vražednou pravidelnosťou ostreľuje obytné štvrte Donecku a iba v priebehu posledných 10 dní zničilo v meste viac ako 250 domov, panelákov a administratívnych budov a mnohé ďalšie civilné objekty v Donecku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 382x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 632x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 916x 👤eugenius
,