asfasdf ×

NázorObčana.sk

V pondelok poslanci Hornej snemovne britského parlamentu budú hlasovať a prieskumy ukazujú, že Brexit určite podporia

 Aktuality

V Hornej snemovni britského parlamentu sa pripravujú na pondelňajšie /20. februára/ hlasovanie o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Britské média poukazujú na to, že aj napriek nevole časti poslancov, Horná snemovňa Brexit odklepne.

18 Február
2017 08:07:32

 

Foto: Facebook


Pondelňajšie hlasovanie bude ďalšou etapou riešenia šteklivej pre celé Spojené kráľovstvo situácie: Brexit áno alebo Brexit nie. Zatiaľ na plnej čiare vyhrávajú zástancovia odchodu z EÚ. Britské média neočakávajú žiadne senzácie ani v pondelok počas debát o návrhu zákona o odchode krajiny z EÚ.

Sú presvedčené, že hlasovanie v snemovni lordov, ktoré sa uskutoční 20. februára, aj napriek tomu, že niektorí poslanci sa snažia naťahovať celý proces a snažia sa zabrániť odchodu Veľkej Británie z EÚ, dopadne kladne – teda lordi v Hornej snemovni tiež odklepnú Brexit.  

Aký je postup? Horná snemovňa v pondelok bude hlasovať o odchode z EÚ. Potom návrh zákona vrátia so zmenami a pripomienkami do Dolnej snemovne, ktorá, ak sa pamätáte, zaň už hlasovala. Následne britský parlament bude môcť schváliť návrh zákona v konečnej podobe a definitívne odklepnúť Brexit.

Britské média poukazujú aj na stále sa zvyšujúce sa napätie medzi Londýnom a Edinburghom, ako aj medzi britskou a škótskou premiérkami. Škótsko je už jednou nohou na prahu ďalšieho referenda a vyhráža sa odchodom zo Spojeného kráľovstva. Tomuto referendu Londýn nedokáže zabrániť a určite sa bude snažiť vydiskutovať s Edunburghom aspoň nejaký kompromis, aby Škótsko zostalo súčasťou Veľkej Británie. Situácia je mimoriadne zamotaná a, samozrejme, pondelňajšie hlasovanie lordov v Hornej snemovni toto napätie nijako nezníži.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 778x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,