asfasdf ×

NázorObčana.sk

O existencii mimozemských civilizácií vedel ešte Winston Churchill. Našli a zverejnili jeho esej o mimozemskom živote

 Aktuality

Priatelia, život vo vesmíre určite existuje a naša stará planéta Zem v tomto zmyslu vôbec nie je žiadnou výnimkou. Odteraz žiadne pochybnosti v tejto veci, veď o existencii mimozemských civilizácií hovoril ešte samotný Winston Churchill!..

18 Február
2017 20:58:53

 

Foto: Facebook

Pre tých neskôr narodených pripomenieme, že Sir Winston Leonard Spencer-Churchill  /1874-1965/ bol jedným z najvýznamnejších britských politikov v histórii, bol britským premiérom v r. 1940-45 a 1951-55.

Esej Winstona Churchilla o existencii mimozemského života objavili vedci v USA. Niekoľko jeho prác z obdobia druhej svetovej vojny zverejnili 15. februára v časopise The Nature. Prvú verziu eseje pod názvom „Sme sami vo Vesmíre?“ Churchill, podľa všetkého, napísal ešte v r. 1939 pre noviny News of The World. Koncom 50.-ch rokov minulého storočia počas svojho hosťovania vo vile vydavateľa Emeryho Reavesa významný britský politik urobil korektúry  vo svojom diele. V r. 1980 manželka Emeryho Reavesa odovzdala 11-stránkový rukopis do archívu Národného múzea Winstona Churchilla v americkom meste Fulton, kde sa tá nachádzala celé tieto roky.

Esej Winstona Churchilla, ako uvádza The Nature, odzrkadľuje princípy modernej astronomickej biológie. Vo svojej práci britský premiér sa opieral na „princípy Nicolausa Copernika“. Corepnikus tvrdil, že Vesmír je tak veľký, že život na Zemi určite nie je unikátom a existuje aj na iných planétach. 

Churchill písal, že najdôležitejšou podmienkou pre život je rozmnožovanie a mimoriadne vážnym faktorom je voda. Vo svojich prácach popísal podmienky vzniku a existencie života na rôznych planétach: určitý teplotný faktor, existencia gravitácie potrebnej pre formovanie atmosféry a pod. Na základe mnohých faktorov, podľa Churchilla, život, okrem Zeme, mohol vzniknúť ešte už iba na Marse alebo Venuši.

Venuje sa životu v iných vesmírnych systémoch a poznamenáva, že Slnko je to „iba jedna hviezda v našej Galaktike, ktorú tvorí niekoľko tisíc miliónov iných hviezd...“ Dospel k záveru, že nájde sa viac planét, na ktorých sa nájde voda a ktoré majú aj atmosféru a sú tam určite podmienky pre vznik života. Priamo píše, že vo Vesmíre „je množstvo planét, kde mohol vzniknúť život.“

V r. 2010 Národný archív Veľkej Británie odtajnil dokumenty, ktoré svedčia o tom, že Winston Churchill zakázal pilotom britských Kráľovských leteckých síl rozprávať o stretnutiach s neznámymi lietajúcimi objektmi – UFO. Odborníci sa domnievajú, že bývalý britský premiér nechcel, aby podobné správy šokovali a vyvolali paniku v radoch verejnosti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 753x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1332x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1310x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1150x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,