asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poľský rozhlas: Západ nechápe mentalitu Rusov a rozčuľuje sa, že napriek západnej logike Rusko sa ešte nezrútilo

 Aktuality

Novinári poľského rozhlasu do svojej pravidelnej relácie Trojka pozvali dvoch odborníkov – publicistu Piotra Skwiecińského a politológa, ktorý sa venuje „problematike Ruska“, Filipa Memchesa. Zisťovali, ako je možné, že Rusko sa ešte nezrútilo...

19 Február
2017 19:52:30

 

Foto: Screenshot Poľský rozhlas

Publicista Piotr Skwieciński v úvode poukázal na paradox: z pohľadu západného človeka sa Rusko by sa malo už dávnejšie rozpadnúť, ale východná veľmoc žije aj naďalej a dokonca si naberá silu. „Podľa názoru ľudí žujúcich na Západe, ekonomické a politické problémy by už dávno mali hodiť Rusko na kolená, ale ten povestný koniec Ruska neprichádza a neprichádza. Toto, samozrejme, nijako nevedia pochopiť na Západe a preto to vyvoláva nervozitu a značné podráždenie. Pre západného človeka Rusko je akýmsi škandálom, pretože podľa západných kategórií a štandardov táto krajina by už nemala existovať a mala sa už dávno rozpadnúť,“ vysvetlil Piotr Skwieciński.

Tvrdí, že k podobným záverom vedie západná logika, avšak Rusko žije podľa svojich zákonov a v súlade so svojou logikou, tam západné zákony nefungujú. Piotr Skwieciński súhlasí, že ľudia na Západe nachádzajú logické argumenty, čo by sa malo stať v tom alebo inom prípade a snažia sa to „navliecť do ruskej reality“, ale v tomto prípade krachujú: napriek všetkej logike Rusko žije a jeho koniec je v nedohľadne. „V určitom momente toto všetko západného človeka začína iritovať, pretože to odporuje jeho logike,“ povedal Piotr Skwieciński.

Ďalší odborník politológ Filip Memches vyhlásil, že to všetko v žiadnom prípade neznamená, že Rusko je iracionálne. Domnieva sa, že má inú – svoju racionalitu: „Je to skôr iná racionalita. A ak je to ozaj tak, tak treba sa naučiť spoznávať a chápať Rusko tak, ako spoznávame a chápeme iné štáty a iné civilizácie. Potom budeme správne chápať Rusko, aj keď žije podľa iných – svojich logických zákonov,“ podčiarkol Filip Memches.


Dvaja experti poukázali na to, že na Západe nechápu logiku a mentalitu Rusov. Je taká, aká je a je podmienená historickým, politickým, sociálnym, náboženským a kultúrnym vývojom krajiny. Táto ruská mentalita sa, pochopiteľne, odzrkadľuje aj v politike Ruska a preto, že na Západe nechápu mentalitu Rusov, nechápu ani politiku Ruska. Poľskí experti podčiarkli, že problém je ešte aj v tom, že na Západe sa ani nesnažia pochopiť ruskú mentalitu a logiku a z toho plynú viaceré problémy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1742x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2274x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2107x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1866x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,